Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Kultura

Obrazy Jana Chwedoruka można oglądać w RCI

16.09.2015 22:04 | 0 komentarzy | żet

Wnętrza dobrze artyście znane lub krajobrazy, które zobaczył w drodze do nich stanowią główne tematy twórczości Jana Chwedoruka.

Obrazy Jana Chwedoruka można oglądać w RCI
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

16 września o godz. 18:00 w Raciborskim Centrum Informacji odbył się wernisaż wystawy obrazów Jana Chwedoruka - młodego malarza pochodzącego z Terespola. Choć J. Chwedoruk ma zaledwie 23 lata, może pochwalić się już kilkoma wystawami, m.in. w Lublinie i Kazimierzu Dolnym.

Prezentowane w RCI obrazy przedstawiają wnętrza, w których artysta najczęściej przebywa (pracownia, mieszkanie), martwe natury w nich się znajdujące lub krajobraz zaobserwowany w drodze do tych miejsc. - Natura jest zawsze źródłem moich poszukiwań - tam szukam rytmów, światła - koloru, który tworzy przestrzeń - mówi artysta, dodając, że jego prace powstają "dosyć długo". Głównie z uwagi na ciągłe poprawki. - Rzadko kiedy obraz jest w stanie mnie zadowolić. Często jest to pogodzenie się z sytuacją zastaną na płótnie i pragnieniem, które nie znajdzie ujścia. Poprzez ciągły proces malarski obraz nasiąka mną w sposób właściwy, czyli w momencie, w którym nie jestem już nic więcej z siebie dać - pisze o swojej twórczości Jan Chwedoruk.

Wystawę można oglądać w Raciborskim Centrum Informacji (Racibórzu, ul. Długa 2, godz. 9:00 - 17:00) do 14 października.