Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Remont Szkolnej, nowa ścieżka rowerowa, kontenery - na co urząd wydaje pieniądze?

15.09.2015 13:37 | 0 komentarzy | żet

W Urzędzie Miasta Racibórz rozstrzygnięto przetarg na dostawę fabrycznie nowych pojemników do zbiórki odpadów. W najbliższych tygodniach miasto rozstrzygnie przetargi na kolejne zamówienia.

Remont Szkolnej, nowa ścieżka rowerowa, kontenery - na co urząd wydaje pieniądze?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamówienie na nowe pojemniki zostało podzielone na trzy części - dostawę 14 sztuk nowych pojemników o pojemności 1100 l na czterech kółkach do zbiórki bioodpadów, dostawę 46 sztuk nowych pojemników o pojemności 1100 l na czterech kółkach do selektywnej zbiórki odpadów oraz dostawę 100 sztuk nowych pojemników na odpady ulegające biodegradacji. Pierwsza część postępowania została unieważniona ze względu na brak ofert, drugą i trzecią wygrały - odpowiednio - przedsiębiorstwa EKOAWAL z Rekowa Górnego (prawie 27 tys. zł brutto) oraz SSI SCHAFER (prawie 16 tys. zł brutto).

We wrześniu magistrat ogłosił również kolejne przetargi - na budowę ścieżki rowerowej do mostu kolejowego przy ul. Piaskowej (od zjazdu przy Bosackiej, w sumie 468 metrów bieżących drogi dla rowerzystów o nawierzchni asfaltowej) oraz przebudowę ulicy Szkolnej (od ul. Rybnickiej do ul. Fabrycznej, z uwzględnieniem budowy ścieżki rowerowej).

Budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej do mostu kolejowego powinna zostać zakończona do 15 listopada, natomiast przebudowa ulicy Szkolnej do 30 czerwca przyszłego roku.