Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Szpital w Rydułtowach dostał sprzęt od WOŚP

09.09.2015 17:13 | 0 komentarzy | tora

Ultrasonograf i aparat do EKG, pięć pomp infuzyjnych do podawania leków drogą dożylną, a także aparat do mierzenia ciśnienia i saturacji trafiły do rydułtowskiego szpitala.

Szpital w Rydułtowach dostał sprzęt od WOŚP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprzęt jest darem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla oddziału chorób wewnętrznych II z pododdziałem geriatrycznym.

Dodajmy, że  to nie pierwszy raz, gdy WOŚP przekazuje Powiatowemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu sprzęt medyczny. W ubiegłym roku oddział chorób wewnętrznych II z pododdziałem geriatrycznym otrzymał kardiomonitor, aparaty do rejestracji EKG i RR metodą Holtera oraz wózki inwalidzkie, podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, łóżka sterowane elektroniczne, materace przeciwodleżynowe, a także przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne. Jeszcze wcześniej PPZOZ dostał inkubator zamknięty dla oddziału neonatologii, aparat USG, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu. Na oddziałach neonatologicznych pojawił się również aparat do pomiaru bilirubiny i lampa do fototerapii. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od trzech lat przekazuje nam cenny sprzęt. Każdorazowo jesteśmy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy bardzo wdzięczni – mówi dyrektor szpitala Bożena Capek.

Ludzie:

Bożena  Capek

Bożena Capek

Była dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach