Czwartek, 13 sierpnia 2020

imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

RSS

Niedziela na dwóch kółkach w Rybniku [ZAPOWIEDŹ]

27.08.2015 09:45 | 0 komentarzy | ż

W niedzielę, 30 sierpnia, w Rybniku królować będą rowery. Wszystko za sprawą Rybnickiego Święta Rowerów i kolejnej edycji kolarskiego wyścigu Tour de Rybnik.

Niedziela na dwóch kółkach w Rybniku [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Tour de Rybnik to impreza, która ma za cel promocję kolarstwa oraz promocję Rybnika. Biorąc za wzór najlepsze wyścigi w Polsce i za granicą, uzyskujemy wspaniałe efekty. Tegoroczna edycja będzie największą i najciekawszą ze wszystkich dotychczasowych – mówią na temat przedsięwzięcia organizatorzy.

Start oraz meta wyścigu zlokalizowane będą na ul. Rudzkiej (kampus). Kolarze przejadą przez miasto, by po rundzie dookoła Rybnika powrócić pod kampus. Trasa o długości 12,1 km przebiegać będzie następująco: ul. Rudzka, ul. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Raciborska, ul. Zebrzydowicka, ul. Krzywa, ul. Łączna, ul. Borki, ul. Góreckiego, ul. Podmiejska, ul. Św. Maksymiliana, ul. Rybacka, ul. Lipowa, ul. Gliwicka (DK 78), ul. Obwiednia Północna, ul. Rudzka.

W ramach zawodów zaplanowano następujące wyścigi: Mini Tour de Rybnik, 2 wyścigi dla amatorów – 5 x 12,1 km, 1 wyścig dla kolarzy z licencją Polskiego Związku Kolarskiego  – 11 x 12,1 km. Odbędą się one wg następującego harmonogramu:

  • 9:45 - rozpoczęcie imprezy
  • 10:00 - start wyścigu amatorów (1)
  • 11:30 - start wyścigu amatorów (2)
  • 13:00 - start wyścigu głównego (PZKol)
  • 13:00 - start mini Tour de Rybnik
  • 16:00 - dekoracja zwycięzców
  • 17:00 - zakończenie imprezy

UWAGA: W związku z organizacją wyścigu całkowicie lub częściowo wyłączone zostaną z ruchu niektóre ulice w mieście. Szczegółowe informacje na temat utrudnień i objazdów TUTAJ.

Tour de Rybnik to nie jedyna rowerowa atrakcja, jaką zaplanowano w niedzielę, 30 sierpnia. Tego dnia po raz pierwszy w mieście zorganizowane zostanie Rybnickie Święto Rowerów. Inicjatywa realizowana jest przez Fundację EDF przy finansowym wsparciu Miasta. Wydarzenie jest wyrazem realizacji w mieście polityki rowerowej, mającej na celu propagowanie kolarstwa i stwarzanie jak najlepszych warunków dla jego uprawiania.

W ramach przedsięwzięcia, które zaplanowano na rybnickim deptaku w godzinach od 14.00 do 20.00, przygotowano szereg atrakcji. Na miłośników jazdy na dwóch kółkach czekać będą m.in. pokaz trialu, pokaz na pumptracku, miasteczko ruchu drogowego. Zobaczyć będzie też można wystawę kolarską i pokaz bicykli. Rowerowa akademia juniora, pokazy ratownictwa medycznego, wyścig na rowerach stacjonarnych – to kolejne ciekawe elementy programu wydarzenia. Pokaz główny zaplanowano o godz.18.30 na placu Jana Pawła II.

W ramach Rybnickiego Święta Rowerów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza też do udziału w wycieczce rowerowej, która wystartuje o godz.10.00 spod kampusu (ul. Rudzka 13). Trasa oraz więcej informacji TUTAJ.

źródło: UM Rybnik, oprac. żet