Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Jest porozumienie komunikacyjne Kuźnia Raciborska – Rybnik

29.08.2015 10:00 | 0 komentarzy | woj

Linia łączą Rudy z Rybnikiem zostanie utrzymana, ale będzie kosztować gminę Kuźnia Raciborska mniej. Samorząd oszczędzi również na połączeniu Kuźnia Raciborska - Rybnik.

Jest porozumienie komunikacyjne Kuźnia Raciborska – Rybnik
Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym, jak i dlaczego samorząd Kuźni Raciborskiej zerwał porozumienie z miastem Rybnik w sprawie organizacji transportu publicznego łączącego te gminy. Dotąd to Rybnik organizował autobusy na szlaku Kuźnia – Rudy – Rybnik. Wystawiano za to partnerowi z Kuźni faktury, które w ostatnich latach były niepokojąco wysokie (ponad 200 tys. zł rocznie) i na które Kuźnia nie miała żadnego wpływu. Przed wakacjami burmistrz Paweł Macha przekonał radnych do wypowiedzenia tej umowy licząc na nowe porozumienie, już na nowych warunkach. Udało się tego dokonać w ostatnich dniach, a o efekcie rozmów burmistrz poinformował na powakacyjnej sesji rady miejskiej, 20 sierpnia.

– Linia nr 43 łącząca Rudy z Rybnikiem zostanie utrzymana, ale będzie nas kosztować mniej. Zamiast 9,5 zapłacimy 7,5 tys. zł – podał. Inny los czeka linię 44 (relacji Kuźnia – Rudy), którą wyjęto z nowego porozumienia i którą Kuźnia będzie od tej pory organizować we własnym zakresie.

Należy dodać, że powyższe ustalenia pokrywają się z planami burmistrza. Wiadomo, że linia 44 była znacznie bardziej kosztowna kiedy organizował ją Rybnik. P. Macha dysponował już wcześniej ofertami kilku przewoźników, którzy byli gotowi świadczyć swoje usługi na tej trasie za znacznie niższą cenę. – Optymistycznie zakładając zaoszczędzimy na tym ruchu 80 tys. zł – zapowiedział burmistrz Macha.

(woj)

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.