Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nowy dyrektor RCK Racibórz może być z daleka

19.08.2015 19:30 | 0 komentarzy | ma.w

- Odbyłem już 5 spotkań w sprawie obsady stanowiska po pani Janinie Wystub, która wkrótce zakończy pracę w Raciborskim Centrum Kultury. Zainteresowanie funkcją dyrektora jest już teraz ogromne - ocenia prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Konkurs ma zamiar dopiero ogłosić.

Nowy dyrektor RCK Racibórz może być z daleka
Janina Wystub - dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

J. Wystub ma kierować RCK-iem do końca września. Włodarz Raciborza mówił niedawno, że zamierza ją pożegnać w sposób oficjalny, dziękując za dobrą i efektywną pracę. Okazją miałoby być Święto Animatora Kultury, organizowane zwykle pod koniec września.

O dobór następcy dla J. Wystub prezydent nie musi się martwić. Choć nie ogłosił jeszcze konkursu, to już odbiera liczne głosy zainteresowania pracą na stanowisku dyrektora centrum kultury. Przyznaje, że do magistratu zgłosiło się w tej sprawie ogółem 12 osób. Z pięcioma z nich Lenk rozmawiał osobiście.

- Niektórzy są z daleka, z północnej Polski - wyjawia prezydent. Są także pytania od obecnie zatrudnionych w RCK, bo są tam pracownicy z uprawnieniami by kierować placówką kultury. - Nie będę stawiał wygórowanych wymagań. Ważna będzie wizja rozwoju placówki na najbliższe lata. Kto mnie przekona do swoich planów temu powierzę misję prowadzenia RCK - podsumowuje M. Lenk.

Ludzie:

Janina Wystub

Janina Wystub

Była dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.