środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

PILNE:

Przedstawiciele Zotta w Raciborzu: Znajdziemy inwestora z branży

18.08.2015 12:55 | 0 komentarzy | żet

Zakład zostanie zamknięty, ale Zott nie wyklucza jego sprzedaży lub dzierżawy inwestorowi. W starostwie spotkali się: Anton Hammer z Grupy Zott, Stanisław Reszczyński z Zott Polska, wicewojewoda Gabriela Lenartowicz, starosta Ryszard Winiarski, prezydent Mirosław Lenk oraz przewodniczący powiatowej komisji rozwoju Łukasz Kocur.

Przedstawiciele Zotta w Raciborzu: Znajdziemy inwestora z branży
Od lewej: Ryszard Winiarski (starosta raciborski), Mirosław Lenk (prezydent Raciborza), Anton Hammer (członek zarządu Grupy Zott) oraz Gabriela Lenartowicz (wicewojewoda śląski)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

18 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się spotkanie władz samorządowych i województwa z przedstawicielami firmy Zott. Najważniejszym efektem trwających półtorej godziny rozmów jest deklaracja Antona Hammera (członka zarządu Grupy Zott) o rozpoczęciu poszukiwań inwestora, który byłby zainteresowany przejęciem zakładu w Raciborzu.

- Pozostajemy przy naszej decyzji zamknięcia zakładu, będziemy starali się jednak zapewnić pracownikom rozsądne socjalne rozwiązanie, udało nam się ustalić z przedstawicielami starostwa, że znajdziemy inwestora (...) chcemy umożliwić wejście nowemu inwestorowi, a także zapewnić pracę naszym pracownikom - powiedział A. Hammer podczas konferencji prasowej. Hammer podkreślił, że decyzja o zamknięciu zakładu została podjęta z przyczyn gospodarczych.

Biorąca udział w spotkaniu Gabriela Lenartowicz (wicewojewoda śląski) powiedziała, że ze strony firmy Zott nie ma przeszkód formalnych czy merytorycznych dla innych rozwiązań dot. formy, w jakiej mogłaby funkcjonować mleczarnia (np. jako spółdzielnicza pracowników, która dzierżawiałby od Zotta zakład). - Na tego typu działania są też specjalne środki i programy pomocowe. W takiej sytuacji nie wymagają one wkładu własnego - powiedziała.

W starostwie i urzędzie miasta ma zostać powołany specjalny zespół ds. rozeznania możliwości form dalszego funkcjonowania mleczarni, zarówno w wariancie znalezienia inwestora, jak i spółdzielczym, a także możliwości wykorzystania środków unijnych i krajowych, które mogłby okazać się pomocne w przedłużeniu bytu zakładu.

- Bardzo się cieszę, że firma Zott nie będzie utrudniała wejścia do mleczarni inwestora - powiedział M. Lenk. Po krótkiej konferencji prasowej przedstawiciele Zotta udali się do zakładu produkcyjnego na rozmowy z pracownikami.

W spotkaniu oprócz A. Hammera, G. Lenartowicz, M. Lenka wzięli również udział starosta raciborski Ryszard Winiarski, przewodniczący powiatowej komisji promocji Ł. Kocur, prokuret w Zott Polska Stanisław Reszczyński oraz rzecznik prasowy Zott Polska Ewelina Czuczman.


Czytaj również:

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski