Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Duda Pomoc przyjedzie do Raciborza?

30.07.2015 10:50 | 0 komentarzy | ma.w

Stowarzyszenie Dobro Ojczyzny zabiega o wizytę Janusza Wojciechowskiego prowadzącego biuro pomocy prawnej prezydenta elekta Andrzeja Dudy. – Chcemy go sprowadzić na oficjalne obchody naszego 6-lecia – wyjawia prezes Józef Sadowski.

Duda Pomoc przyjedzie do Raciborza?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W połowie lipca minęła sześciolatka działalności grupy raciborzan, którzy kultuwują wartości patriotyczne. Są m.in. organizatorami debat przedwyborczych i takową planują i w tym roku przed wyborami parlamentarnymi. Dobro Ojczyzny (DO) to ludzie prawicy, którzy o pośle PO Henryku Siedlaczku wypowiadają się „poseł kołoczowy”. Z PiS-em im jednak nie do końca po drodze, z rybnickimi działaczami nie potrafią się od lat dogadać. – Najlepszy dla nas układ to w ogóle zrezygnowanie ze skojarzeń z konkretnymi politykami, bo nas nie interesują interesy partii tylko dobro Ojczyzny – mówi prezes J. Sadowski.

Działaczy z Raciborza zainteresował Dominik Kolorz, związkowiec górniczy wyznaczony przez Pawła Kukiza na przedstawiciela jego ruchu na Śląsku. – Jesteśmy z nim w kontakcie, chcielibyśmy się spotkać jeszcze przed wyborami – informuje Józef Kastelik z DO. Jesienią ma się odbyć też cyklicze spotkanie z prezydentem Raciborza Mirosławem Lenkiem. Stowarzyszenie nie dogadało się z włodarzem w kwestii udostępnienia miejskiej sali na organizację spotkania z prezydentem – elektem A. Dudą, o którym marzy się Dobru Ojczyzny. – Prezydent uznał, że to polityczna akcja i powinna być opłacona przez PiS – relacjonuje Kastelik.

(m), fot. Andrzej Duda/Facebook

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Józef  Sadowski

Józef Sadowski

Prezes Stowarzyszenia "Dobro Ojczyzny".

Józef Kastelik

Józef Kastelik

Emeryt, prawnik.