Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Odcinkowy Pomiar Prędkości w Gorzycach już wkrótce stanie się faktem

30.07.2015 08:14 | 1 komentarz | Artur Marcisz

Na jednej z najruchliwszych dróg w regionie łatwiej będzie można dostać mandat za przekroczenie prędkości. Postarają się o to... kamery.

Odcinkowy Pomiar Prędkości w Gorzycach już wkrótce stanie się faktem
Początek OPP w miejscowości Zwierki-Zabłudów na Podlasiu. Kamery systemu podobnie jak fotoradary stacjonarne pomalowane są na żółto. Fot. PR Kwadrat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W październiku ubiegłego roku jako pierwsi w regionie informowaliśmy o planach Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym (CANARD), dotyczących uruchomienia w 29 miejscach Odcinkowych Pomiarów Prędkości (OPP). Dwa z nich powstaną na Drodze Krajowej nr 78 w Gorzycach. Droga ta stanowi bezpłatną alternatywę dla autostrady A1. Przed wjazdem na OPP ustawiony będzie znak D 51 „Kontrola prędkości”, uzupełniony o tabliczkę „Kontrola średniej prędkości na odcinku... km”.

Jak się dowiedzieliśmy cały system 29 punktów powinien zacząć działać do końca tego roku. Punkty pomiarowe w Gorzycach zaczną działać prawdopodobnie znacznie wcześniej. Dostarczenie specjalistycznego sprzętu rejestrującego oraz jego instalację przy drogach CANARD zlecił firmie Sprint z Olsztyna. To ta sama firma, która w Rybniku zainstalowała Sieć Tablic Elektornicznej Informacji Pasażerskiej, działającej na przystankach autobusowych. Jak ustaliliśmy firma powinna rozpocząć prace w Gorzycach już wkrótce. - Instalacja, uruchomienie i testy wraz z kalibracją systemu zaplanowane są na sierpień. Natomiast start pracy systemu w ramach CANARD nastąpi prawdopodobnie we wrześniu. O ile wszystko przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem – zaznacza Rafał Piętka z firmy PR Kwadrat, współpracującej z firmą Sprint z Olsztyna. Jak dodaje dokładny termin uruchomienia ustali Główna Inspekcja Transportu Drogowego. Wygląda więc na to, że już wkrótce przejeżdżając DK 78 przez Gorzyce kierowcy będą musieli zachować szczególną czujność.

Więcej na temat OPP w Gorzycach w najbliższym wydaniu "Nowin Wodzisławskich".