Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Raciborzanie żegnają mleczarnię. Pod bramą zakładu płoną znicze [ZDJĘCIA]

29.07.2015 22:21 | 1 komentarz | żet

Plany zamknięcia mleczarni w Raciborzu poruszyły serca grupy mieszkańców miasta. Postanowili uczcić pamięć po zakładzie pracy, który wkrótce podzieli los cukrowni.

Raciborzanie żegnają mleczarnię. Pod bramą zakładu płoną znicze [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę wieczór pod murem zakładu przy Starowiejskiej zapalono trzy znicze. Byliśmy na miejscu, gdy dołożono do nich kolejne. - Decyzje tak naprawdę już zapadły, to jest niestety wszystko co możemy zrobić jako mieszkańcy miasta - powiedzieli dwaj chcący zachować anonimowość raciborzanie.

Przypomnijmy, we wtorek 28 lipca pracownicy zakładu produkcyjnego Zott Polska w Raciborzu zostali poinformowani o rezygnacji potentata branży z produkcji tradycyjnego twarogu, co w efekcie ma doprowadzić do zamknięcia zakładu.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciorzu nie otrzymał jeszcze informacji o planowanych zwolnieniach grupowych, jednak wpłynięcia zawiadomienia można się spodziewać lada dzień. Zott Polska nie wyjawia również informacji na temat przyszłości zakładu po jego zamknięciu (czy zostanie sprzedany? czy jego wyposażenie zasili inny zakład Zotta itp.).