Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Likwidacja krwiodawstwa. Racibórz naciska na Zembalę. Solidarność prosi o wsparcie

24.07.2015 12:18 | 0 komentarzy | ma.w

Napisz komentarz do Ministra Zdrowia Mariana Zembali i zaprotestuj przeciw łączeniu RCKiK Racibórz z RCKiK Katowice.

Likwidacja krwiodawstwa. Racibórz naciska na Zembalę. Solidarność prosi o wsparcie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ministerstwo zdrowia oczekuje na komentarze do projektu o połączeniu centrów krwiodawstwa. Może je przesłać każdy zainteresowany. Poniżej podajemy link do formularza, za pomocą którego korespondencja dotrze do resortu zdrowia. W akcję włączył się już poseł Henryk Siedlaczek i jego raciborskie biuro.

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie połączenia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach znajduje się w fazie konsultacji publicznych.

Ministerstwo opublikowało go w internecie 15 lipca i dało dwutygodniowy czas na zgłaszanie uwag. - Warto aby raciborzanie i wszyscy zainteresowani losem RCKiK w Raciborzu skorzystali z możliwości wypowiedzi na temat planów ministerialnych - zachęca poseł Henryk Siedlaczek z Platformy Obywatelskiej, który zadeklarował udział w akcji propagującej publiczną dyskusję nad losami centrum krwiodawstwa poprzez swoje biuro poselskie.

Pod tym adresem znajduje się formularz, który umożliwia wysłanie komentarza:

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12274551

Związki zawodowe OZ NSZZ "Solidarność" RCKiK w Raciborzu założyły stronę na facebooku i pod adresem https://www.facebook.com/profile.php?id=100009457918730 i zachęcają do wysyłania protestu, jaki można słać emailowo np. na skrzynki Ministra Zdrowia (kancelaria@mz.gov.pl), Pani Premier (kontakt@kprm.gov.pl), Narodowego Centrum Krwi (nck@nck.gov.pl) popierając w ten sposób protest przeciwko likwidacji krwiodawstwa w Raciborzu poprzez połączenie z Katowicami.Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.