Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Niepełnosprawni a Rodzinny Park Rozrywki - problem z dostępem

21.07.2015 08:52 | 2 komentarze | mak

Rodzinny Park Rozrywki ma być przyjazny dla osób niepełnosprawnych. - Zrobiliśmy wszystko, by był jak najbardziej dostępny - podkreśla Winicjusz Kulej z wodzisławskiego urzędu.

Niepełnosprawni a Rodzinny Park Rozrywki - problem z dostępem
Dostępność od strony parkingu ma być bardzo dobra. Stamtąd można dotrzeć niemal wszędzie po ciągach pieszo-jezdnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co rusz pojawiają się pytania, czy Rodzinny Park Rozrywki będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przyjazny dla rodziców małych dzieci w wózkach. Urząd postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. - Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe - mówi Winicjusz Kulej, naczelnik wydziału inwestycji, architektury i geodezji wodzisławskiego urzędu. - Mamy bardzo dobrą dostępność od strony skateparku, czyli z osiedli Piastów i XXX-lecia, a także 100-procentową dostępność od strony parkingu. Stamtąd można dotrzeć praktycznie wszędzie po ciągach pieszo-jezdnych - dodaje.

Problem jest tylko z dostępnością od strony Osiedla Dąbrówki. Barierą nie do pokonania okazało się ukształtowanie terenu, a dokładnie strome skarpy. Miasto myślało więc nad pochylnią. Ale byłaby to konstrukcja tak skomplikowana, że trzeba było zrezygnować. - Robiliśmy próby. Ale nie da się. Biorąc pod uwagę przepisy taka pochylnia miałaby z kilometr. Jeśli chodzi o park, to jesteśmy praktycznie w górzystym terenie. A w górach nie wszystkie szlaki mogą być dostępne - przyznaje Winicjusz Kulej. Niepełnosprawni i rodzice z wózkami, którzy chcą dotrzeć od strony zachodniej, będą więc musieli wybrać dłuższą trasę od strony Osiedla Dąbrówki przez Piastów, albo skorzystać z dotarcia od strony parkingu.

(mak)