Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Ewa Lewandowska nowym dyrektorem ZSOMS Racibórz. Z konkursu wycofała się Ludmiła Nowacka [AKTUALIZACJA]

17.07.2015 12:50 | 1 komentarz | ma.w, MAD

Już w przeddzień konkursu, który dziś odbywa się w Urzędzie Wojewódzkim pojawiły się głosy, że była wiceprezydent Raciborza nie weźmie udziału w rywalizacji o fotel szefa szkoły sportowej.

Ewa Lewandowska nowym dyrektorem ZSOMS Racibórz. Z konkursu wycofała się Ludmiła Nowacka [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek udało nam się nieoficjalnie ustalić tylko, że kandydatka się waha ale swojej oferty oficjalnie nie wycofała. Dziś L. Nowacka nie pojawiła się w Katowicach. W grze pozostali Ewa Lewandowska i Mariusz Kaleta oraz jeszcze jeden kandydat, który nie chciał się przedstawić naszemu dziennikarzowi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest zatrudniony w jednej z katowickich szkół.

Po sprawdzeniu dokumentów złożonych przez kandydatów do rozmów kwalifikacyjnych dopuszczono E. Lewandowską i M. Kaletę. Oferta trzeciego z kandydatów nie spełniła wymogów formalnych.

Konkurs rozpoczął się o godz. 12.30. Komisji przewodniczy Danuta Rosa. Pierwszy rozmawiał z komisją Mariusz Kaleta. O godz. 14.37 wyszedł z przesłuchania, które rozpoczęło się ok. godz. 13.50. Z naszych informacji wynika, że członkowie komisji wnikliwie badają znajomość prawa oświatowego u kandydatów na dyrektora ZSOMS.

Z ostatniej chwili: komisja wybrała kandydaturę Ewy Lewandowskiej

Wybór komisji zostanie przedstawiony zarządowi województwa, a ten na posiedzeniu w przyszłym tygodniu podejmie decyzję o obsadzie stanowiska dyrektora popularnej "ósemki".

Ludzie:

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.