Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Kultura

Kuba Blokesz nagrał swoją pierwszą płytę [WIDEO]

17.07.2015 12:25 | 0 komentarzy | ż

Na rynku muzycznym ukazała się debiutancka płyta Kuby Blokesza, pszowianina od lat tworzącego w nurcie poezji śpiewanej. Gościnnie na krążku fragmenty prozy czyta Piotr Machalica, swojego głosu udziela również Joanna Lewandowska.

Kuba Blokesz nagrał swoją pierwszą płytę [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Lwów. Szkice miejskie” to program poetycki złożony z poezji Hryhorija Czubaja, Jurija Andruchowycza, Mariany Sawki i Wasyla Symonenki. Wiersze przełożył po raz pierwszy na język polski Maciej Piotrowski, a muzykę do nich napisał Kuba Blokesz.

Właściwie mogłoby to być każde inne miasto, w którym słychać hurkot tramwaju, zakochani uczą się siebie na pamięć, a awanturnik odsiaduje karę za gwałt. Płyta niesie ze sobą historię miasta „miłości pod sypiącymi się murami”, którego przeszłość odbija się echem w ciemnych zaułkach. To również dialog młodzieńczego zachwytu ze wspomnieniami, które kryją w sobie stare kamienice.

Muzykę do wierszy skomponował Kuba Blokesz. W premierowym wykonaniu wzięli udział: Jasiek Kusek (instrumenty klawiszowe, gitara), Krzysztof Augustyn (bas), Kuba Gudz (perkusja), Monika Krasicka (wiolonczela) oraz Kuba Blokesz (śpiew i gitary), a także - gościnnie - Joanna Lewandowska (śpiew) i Piotr Machalica (fragmenty prozy).

Płyta jest do nabycia w internetowym sklepie Wydawnictwa Dalmafon TUTAJ. Jesienią znajdziecie ją w sklepach muzycznych w całej Polsce.