Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Zakład Karny w Raciborzu po nowemu

15.07.2015 09:57 | 2 komentarze | żet

- Minęło zaledwie kilka tygodni od powołania nowego Dyrektora, a co niektórzy złapali już zadyszkę.... a to dopiero początek - informuje ppor. Krzysztof Thym z ZK Racibórz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ppłk Jarosław Piątek kieruje Zakładem Karnym w Raciborzu od 30 kwietnia tego roku (zastąpił wieloletniego dyrektora ZK w Raciborzu płk. Mirosława Kulewicza, który przeszedł na emeryturę). Od tego czasu wprowadził m.in. cotygodniowe odprawy kierownictwa poszczególnych pionów służb, wygospodarował dodatkowe pomieszczenie dla statystyka (zostało ono wyremontowane), a także przekazał nowe pomieszczenie dla Terenowego Zarządu Związków Zawodowych.

Oprócz tego dyrektor wyznaczył miejsce do prowadzenia agroterapii. -  Reaktywacja tej formy terapii wzbogaci wachlarz oddziaływań resocjalizacyjnych i pierwsze prace zostały już zapoczątkowane - dodaje ppor. Krzysztof Thym. Dyrektor zapowiedził również rewitalizację terenów przyzakładowych (pierwsze prace w tej materii również zostały rozpoczęte).

Zmiany dotyczą również odwiedzin - więźniom udostępniono pomieszczenie, w którym mogą spotykać się z rodziną bez osoby dozorującej (Europejskie Reguły Więzinne zakładają, że więźniowie powinni mieć możliwość podtrzymywania i rozwijania więzi rodzinnych "tak dalece jak to jest możliwe").

źródło: ZK Racibórz, oprac. żet