Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wodzisław: Nowa organizacja ruchu opóźniona - nie zdążyli kupić znaków

15.07.2015 08:17 | 2 komentarze | tora

Do 30 czerwca miała być wprowadzona nowa organizacja ruchu na Starym Mieście. Nic się jednak nie zmieniło. Dlaczego? - Z racji skupienia działalności pracowników Służb Komunalnych Miasta na Rodzinnym Parku Rozrywki nie udało się zakupić znaków w określonym terminie - wyjaśnia Patrycja Samson z biura prasowego UM Wodzisław Śl. Bez znaków drogowych wprowadzanie nowych zasad poruszania się po starówce było niemożliwe. Urząd miasta wystąpił już do starostwa o wydanie opinii na wprowadzenie zmienionej organizacji w nowym terminie. Jeśli nie będzie przeszkód nowe zasady poruszania się po Starym Mieście zaczną obowiązywać do 31 sierpnia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, czego dotyczyć będą zmiany. Na większości ulic tej części śródmieścia obowiązywać będzie zakaz ruchu. Obejmie on ulice Powstańców Śląskich, Targową, Rynek, Krótką, Styczyńskiego, Opolskiego, część ulicy Minorytów (od ulicy Średniej do ulicy Wałowej) oraz część ulicy Średniej (od ulicy Słowackiego do ulicy Konstancji). Nie dotyczyć on będzie mieszkańców tych ulic, taksówek, rowerzystów oraz zaopatrzenia. Równolegle do zakazu ruchu wprowadzono strefę ograniczonego postoju, tzn. mieszkańcy oraz zaopatrzenie w godzinach od 7.00 do 17.00 będą mogli pozostawić swój pojazd w tej strefie do 20 minut. Zgodnie z deklaracjami ze strony miasta Wodzisławia Śląskiego, które padły podczas obrad komisji, mieszkańcy będą mogli skorzystać na preferencyjnych warunkach z parkingów miejskich przy ulicach Arendarskiej i Wałowej.

Na ulice Sądową, Ks. Konstancji oraz na część ulicy Średniej zgodnie z propozycjami przedsiębiorców możliwy będzie wjazd, a także zaparkowanie pojazdu za opłatą. Dla klientów placówek handlowo-usługowych zostaną wyznaczone miejsca postojowe na ulicy Ks. Konstancji oraz dodatkowe na ulicach Św. Jana i Aptecznej. Dojazd do miejsc postojowych umożliwiony zostanie od ulicy Sądowej. Na ulicy Minorytów zostaną wyznaczone z kolei miejsca postojowe dla taksówek.

(tora)