Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kto po Tylce? Taniec z gwiazdami w konkursie na dyrektora SMS [Aktualizacja]

14.07.2015 13:09 | 1 komentarz | ma.w, MAD

Trudno wskazać faworyta wśród osób, które zamierzają przekonać marszałka w rywalizacji o fotel szefa placówki, która dała światu Artura Nogę czy Katarzynę Dulian.

Kto po Tylce? Taniec z gwiazdami w konkursie na dyrektora SMS [Aktualizacja]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Według naszych informacji do konkursu zgłosiły się cztery osoby. Nadzieję, że kieruje szkołą nie tylko tymczasowo, ma Ewa Lewandowska, której władze województwa powierzyły rolę dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Była radna wojewódzka zna ZSOMS najlepiej ze startujących.

Akces by znów zajmować w mieście znaczącą pozycję zgłosiła dr Ludmiła Nowacka. Właśnie skończyły się wypłaty z urzędu miasta (ponad 12 tys. zł na miesiąc), które Mirosław Lenk zagwarantował zwolnionej zastępczyni w okresie wypowiedzenia. Nowacka ma bogate doświadczenie w zarządzaniu oświatą i jest utytułowaną pływaczką szkolnej Victorii.

W grze znalazła się także Małgorzata Szatanek, która przez 5 lat kierowała zespołem szkół z Grzegorzowicach. Wtajemniczeni łączą ją ze środowiskiem odwołanego dyrektora Arkadiusza Tylki. Według naszych ustaleń może liczyć na poparcie przedstawiciela rady rodziców.

Rodzynkiem w tym kobiecym zestawie jest Mariusz Kaleta, który dyrektoruje szkole i gimnazjum w Rudniku. Już raz rzucał rękawicę by stanąć na czele dużej placówki w Raciborzu ale przegrał przed laty rywalizację o kierowanie SP 15. Prócz kwalifikacji w zarządzaniu oświatą ma aktywną przeszłość sportową, m.in. siatkówce i koszykówce amatorskiej.

Urząd marszałkowski spieszy się z wyborem nowego dyrektora ZSOMS by ten uporządkował sytuację w raciborskiej szkole przed 1 września. Na razie do nowego roku szkolnego szykuje ją p.o. Lewandowska, a nie ma łatwo, bo pochorowała się cała dotychczasowa dyrekcja. Na wieść o odwołaniu Arkadiusza Tylki, podobnie jak on na L4 trafili wicedyrektorzy – Ewa Wnukowska, Grażyna Lewicka i Dariusz Szymczycha.

Konkurs zostanie przeprowadzony w najbliższy piątek. W liczącej 13 członków komisji konkursowej najwięcej przedstawicieli mają urzędnicy z Katowic i nauczycielskie związki zawodowe, także te z regionu. Przewodniczy wicemarszałek Aleksandra Skowronek.

(ma.w), MAD

---

14 lipca o godz. 18.59 z redakcją skontaktowała się Małgorzata Szatanek i przekazała informację, że nie kandydowała i nie kandyduje w konkursie na dyrektora ZSOMS w Raciborzu. Wiedza autorów artykułu na temat jej udziału w konkursie pochodzi z kilku niezależnych źródeł i nie ma charakteru informacji oficjalnej.

---

W środę, ok. godz. 13.00 skontaktowała się z redakcją przewodnicząca rady rodziców w ZSOMS Aleksandra Jureczko (jest równocześnie pracownikiem administracyjnym szkoły, prowadzi sekretariat). Stwierdziła, że "rada rodziców jest niezależnym członem szkoły i zdecyduje o wyborze dyrekcji, która będzie najlepsza dla tej szkoły". - Dopiero na konkursie gdy zostaną przedstawione kandydatury, każdy powie co chce zrobić dla tej szkoły i jakie są jego priorytety jeśli chodzi o sport w tej szkole, na tym będzie się opierał wybór osoby, która pojedzie na ten konkurs - oznajmiła nam A. Jureczko.

W piątek 17 lipca do redakcji dotarło pismo od Ewy Wnukowskiej i Dariusza Szymczychy, w którym zaprzeczają, że przebywają na zwolnieniu lekarskim.

Ludzie:

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.