Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Lenk: nie rozumiem opozycji

08.07.2015 11:25 | 0 komentarzy | ma.w

Włodarz Raciborza uważa, że budżet za 2014 rok był jednym z najlepszych jakie zrealizował. Tymczasem  6 radnych głosowało przeciw udzieleniu prezydentowi absolutorium (16 go poparło).

Lenk: nie rozumiem opozycji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Argumenty opozycji (m.in. wydatki niższe od zakładanych, budowa przystani kajakowej i wysokie nakłady na oświatę) są dla Mirosława Lenka niezrozumiałe. – Urząd obowiązują pewne procedury. Wynik przetargu weryfikuje plan wydatków i obniża kwotę przeznaczoną na ten cel. Nie możemy wtedy wydać 4,5 mln zł na coś co kosztowało w przetargu 2,9 mln zł. Czy to niezrozumienie? Może brak chęci zrozumienia? – dziwił się prezydent po ostatniej przed wakacjami sesji.

Po raz pierwszy odkąd Lenk rządzi miastem opozycja głosowała przeciw udzieleniu absolutorium. – To pewnie nowa jakość w działaniach opozycji. Ma prawo zachować się w ten sposób ale warto zważyć argumenty jakie się publicznie przedstawia. Mówienie o braku rozważnej polityki oświatowej i finansowej to argumenty chybione. Racibórz zawsze szczycił się dbałością o miejską edukację. Modernizujemy np. SP 13, SP 5 czy SP 15 a ostatnio SP 1 i G2. Szykujemy się do remontu szkoły w Brzeziu – wyliczał prezydent. Tamtejszy radny Leon Fiołka z NaM-u wstrzymał się w głosowaniu nad przekazaniem 1,6 mln zł na ten cel. – To dziwny akcent, pan Fiołka nie poparł w ten sposób tego wydatku – Lenk. Na sesji L. Fiołka wyjaśniał, że ma wątpliwości do innych zapisów w uchwale zmieniającej budżet miasta i dlatego nie zagłosuje za nią.

(ma.w)

Ludzie:

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.