Piątek, 22 listopada 2019

imieniny: Cecylii, Marka, Maura

RSS

Prezydent oprowadza po Rodzinnym Parku Rozrywki

08.07.2015 09:55 | 14 komentarzy | mak

Prezydent Mieczysław Kieca spotkał się z dziennikarzami i pokazał największe atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu. A wszystko to na niespełna trzy tygodnie przed wielkim otwarciem parku, które nastąpi 26 lipca.

Prezydent oprowadza po Rodzinnym Parku Rozrywki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zwiedzanie atrakcji wybudowanego na terenie jarów pomiędzy osiedlami Dąbrówki, XXX-lecia i Piastów Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” rozpoczęło się na nowym parkingu. - Przewidzieliśmy tu około 150 miejsc postojowych. Parking dla mieszkańców osiedla będzie nieodpłatny w godzinach nocnych, natomiast w ciągu dnia pobierane będą opłaty w celu wymuszenia rotacji, a także przeciwdziałania takiemu zjawisku, że mieszkańcy postawią tutaj swoje samochody i osoby które, chciałby korzystać z parku, nie będą miały gdzie zaparkować - wyjaśnił prezydent Mieczysław Kieca. Opłaty za parking nie są jeszcze ustalone.

Amfiteatr

Amfiteatr ma formę stopniowo wznoszących się rzędów ławek, wykorzystujących naturalne ukształtowanie terenu. - Mamy tu około 500 miejsc siedzących - podkreślił prezydent. Jest też plac, na którym można ustawiać przenośną scenę. Miejsce to zostało uzbrojone w komplet przyłączy, co da możliwość organizacji imprez.

Plac zabaw
Duży teren placu zabaw został podzielony na mniejsze placyki z różnymi atrakcjami, zróżnicowanymi ze względu na charakter i rodzaj atrakcji oraz wiek użytkowników. - Jedną z atrakcji jest prawie 13-metrowe linarium, które jest jednym z trzech największych w Polsce. Jeśli chodzi o powierzchnię bezpieczną, to firma, która ją wykonywała stwierdziła, że jest to największa powierzchnia bezpieczna w całej Polsce wykonana na naturalnie ukształtowanym terenie - zaznaczył Mieczysław Kieca. Ustawiona została też huśtawka typu „łóżko“, przeznaczona dla małych dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

Miejsca rekreacji

Tych nie brakuje, to m.in. stanowisko do gry w kręgle rosyjskie czy szachy, tor do gry w chowanego. Są też specjale miejsca, gdzie można grillować. Na terenie parku jest też strzelnica. - Ale chciałbym uspokoić wszystkich mieszkańców, nie można strzelać z ostrej amunicji, jest to strzelnica elektroniczna - zapewnił włodarz.

Labirynt
Atrakcja jest przeznaczona dla wszystkich - od małych dzieci do dorosłych. Wodzisławski labirynt w zasadzie składa się z trzech labiryntów opartych o wspólną, ciągłą strukturę. - To 6 tysięcy metrów kwadratowych labiryntu, na trzech poziomach, montowanych kaskadowo. Labirynt nie będzie nudny, bo przy użyciu jednego klucza można ustawiać różne konfiguracje - podkreślił prezydent.

Pozostałe atrakcje to m.in. park linowy, ścieżki i tory rowerowe, skate park, tor pojazdów zdalnie sterowanych, tor rowerowy racingowy BMX.

Więcej na temat Rodzinnego Parku Rozrywki w kolejnym wydaniu Nowin Wodzisławskich