Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Urzędnicy notorycznie zajmują parking

06.07.2015 10:09 | 16 komentarzy | mak

Mieszkańcy Pszowa żalą się, że w godzinach pracy urzędu nie ma gdzie zaparkować w centrum, bo wiele miejsc zajmują sami urzędnicy.

Urzędnicy notorycznie zajmują parking
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy Pszowa borykają się z problemem parkowania w ścisłym centrum miasta. Od rana do popołudnia parkingi są zostawione, w tym samochodami urzędników. Wtedy miejsca postojowe zablokowane są przez kilka godzin, brakuje rotacji pojazdów. - Nie tylko mieszkańcy korzystający z centrum, ale też właściciele okolicznych sklepów i zakładów zgłaszają problem, że parking notorycznie zajmowany jest przez urzędników. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pracownicy urzędu też muszą gdzieś parkować swoje samochody. W tej sytuacji należałoby pomyśleć na jakimś rozwiązaniem - mówił na czerwcowej sesji radny Marcin Grzenia.

Radny zasugerował, by zastanowić się na przykład nad wprowadzeniem ograniczenia czasowego, jeśli chodzi o parkowanie w centrum, np. pierwszej godziny za darmo, kolejnych godzin już odpłatnych.

- Rozważymy ten problem. Do tej pory nikt go nie zgłaszał. Przyjrzę się tematowi - zadeklarowała burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha.

(mak)