Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Racibórz okiem młodych - zobacz zdjęcia

25.06.2015 14:09 | 0 komentarzy | ż

W Raciborskim Centrum Kultury rozstrzygnięto konkurs "Racibórz okiem młodych". W sumie w dwóch kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wybrano po trzy najlepsze.

Racibórz okiem młodych - zobacz zdjęcia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy byli ciekawi jak młodzież widzi miasto i jak się w nim czuje. Na pracach autorzy uwiecznili głównie obiekty i miejsca: siłownię "pod chmurką", Park Roth, czy rynek. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania miastem, a także pogłębianie umiejętności plastycznych.

W jury zasiedli: Gabriela Habrom-Rokosz (PWSZ oraz Liceum Plastyczne), Martyna Rejner (LO I) oraz Roman Szczasny (Gimnazjum nr 1).

Na konkurs wpłynęło 21 prac i po raz pierwszy - kilka prac w formie plakatu. - Zaskoczyło nas to, bo na konkursach plastycznych mało jest form plakatowych - mówiła Martyna Rejner, członkini jury. - Myślę, że konkurs z roku na rok będzie się rozwijał i będzie miał coraz więcej chętnych - dodała.

Mateusz Kubiak z G2, zdobywca drugiego miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych, na swojej pracy uwiecznił siłownię "pod chmurką" na terenie OSiR-u.  - Bo na niej ćwiczę - mówił Mateusz. - Jak widzę Racibórz? To dla mnie miasto nowoczesne, z miejscami rozrywki, ale i zabytkami - mówił laureat.

Aleksandra Rybińska z Liceum Plastycznego, zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Doceniona została jej fotografia wykonana w Parku Roth. - To zdjęcie w klimacie nostalgicznym, melancholijnym - mówiła o swojej pracy autorka. - Racibórz, mimo, że jest małym miastem, to można się tu rozwijać - dodała.

- Chcemy poprzez ten konkurs wydobyć z młodych ludzi wrażliwość. Ona, patrząc na nadesłane prace, na pewno jest, ale chcemy dać młodzieży możliwość wyrażenia siebie - mówiła Marta Buczkowska z Raciborskiego Centrum Kultury.

Laureaci

Kategoria gimnazjum:

  • I miejsce - Oliwia Szymkiewicz, Gimnazjum nr 2
  • II miejsce - Mateusz Kubiak, Gimnazjum nr 2
  • III miejsce - Emilia Zając, Gimnazjum nr 2

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

  • I miejsce - Wojciech Chrubasik,  Liceum Plastyczne Racibórz
  • II miejsce - Aleksandra Rybińska, Liceum Plastyczne Racibórz
  • III miejsce - Patryk Szaran Zespół, Szkół Ekonomicznych w Raciborzu

Organizatorami konkursu była Młodzieżowa Rada Miasta, Miasto Racibórz oraz Raciborskie Centrum Kultury. Wystawę prac można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej na I piętrze RCK przy ul. Chopina 21.

źródło: RCK