środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Krzysztof Jaroch nowym dyrektorem Wodzisławskiego Centrum Kultury

24.06.2015 14:10 | 17 komentarzy | tora

Krzysztof Jaroch obejmie stanowisko dyrektora WCK w Wodzisławiu Śląskim 26 czerwca. Będzie pełnił obowiązki dyrektora na czas usprawiedliwionej nieobecności Nadii Mechine.

Krzysztof Jaroch nowym dyrektorem Wodzisławskiego Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzysztof Jaroch jest naczelnikiem Wydziału Promocji Urzędu Miasta Rybnika. Wcześniej siedem lat był rzecznikiem prasowym prezydenta Rybnika. Decyzję o powołaniu Krzysztofa Jarocha na stanowisko dyrektora podjął prezydent Mieczysław Kieca, o czym poinformował 24 czerwca na sesji rady miasta.

Kilka tygodni temu w Rybniku było głośno o naczelniku. Portal rybnik.com.pl ujawnił, że pewne zlecenia dla miasta wykonywały te same firmy, które prowadziły kampanię wyborczą byłego prezydenta Rybnika Adama Fudalego. Za wyborem firm stał właśnie naczelnik. Po publikacjach obecny prezydent Piotr Kuczera zarządził audyt w urzędzie, podczas którego wykryto kilka nieprawidłowości, jak podano głównie w sferze etyki. Sprawy domniemanych powiązań na linii urząd-prywatna firma pozostały poza kompetencjami audytorów, dlatego przekazano je do zbadania prokuraturze i CBA. Piotr Kuczera powiedział zaś, że poziom zaufania do naczelnika wydziału promocji dramatycznie zmalał.

 

Nowy dyrektor WCK o sobie:

Od 2005 roku do chwili obecnej Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Rybnika, wcześniej, w latach 1998-2005 Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Rybnika. W 2009 roku był Szefem Gabinetu Ministra Rozwoju Regionalnego.

Jako naczelnik wydziału pełnił też funkcję Rzecznika Prasowego, a później nadzorował jego pracę. Prowadził działania promocyjne w Rybniku we współpracy z pozostałymi jednostkami organizacji wewnętrznej urzędu i jednostkami miejskimi, z uwzględnieniem działań promocyjnych realizowanych w ramach projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych (w tym z Unii Europejskiej). Współorganizował duże miejskie wydarzenia, w tym koncerty międzynarodowych gwiazd czy Dni Rybnika. Pełnił nadzór nad tworzeniem i administrowaniem stron internetowych oraz profili społecznościowych Miasta Rybnika wraz z ich oprawą fotograficzną. Prowadził działania związane z produkcją i emisją programów telewizyjnych i radiowych, w tym programy promujące Rybnik z udziałem Macieja Orłosia, Anny Karnej i Artura Barcisia. Zbudował Miejski System Informacji Kulturalnej (sieć nośników informacyjnych), prezentującego szeroko pojętą ofertę kulturalną miejskich i prywatnych podmiotów. Sprawował nadzór nad Punktem Informacji Turystycznej funkcjonującym w ramach Śląskiej Organizacji Turystycznej. Nadzorował przygotowywanie tekstów, prezentacji, projektów graficznych, materiałów multimedialnych oraz innych materiałów i artykułów promujących miasto. Jest autorem hasła promocyjnego Rybnika: „Rybnik. Miasto z ikrą.”. Był kierownikiem kilku projektów dofinansowanych z Unii Europejskiej oraz prowadził działania promocyjne projektu budowy kanalizacji sanitarnej w Rybniku, za które miasto otrzymało nagrodę podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Promocji Miast i Regionów Polskich w Warszawie 2009).

Jako Szef Gabinetu Ministra Rozwoju Regionalnego współpracował przy ustalaniu głównych kierunków polityki informacyjnej i promocyjnej ministra. Do jego obowiązków należała współpraca z parlamentem, Kancelarią Prezydenta i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a także pośrednictwo w zakresie kontaktów z przedstawicielami regionalnych organów władzy, partii politycznych, organizacji społecznych i zawodowych oraz w kontaktach z redakcjami prasowymi, pośrednictwo w zakresie kontaktów z przedstawicielami placówek dyplomatycznych obcych państw w Polsce oraz promocja działań ministra. Sprawował bezpośredni nadzór nad pracą rzecznika prasowego oraz doradców i asystentów ministra.

Ukończył Międzynarodową Szkołę Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (1998) i filologię romańską z dyplomem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (1995). Uczestniczył w stażach dla urzędników instytucji europejskich w Brukseli i Strasburgu, organizowanych przez Europejskie Centrum Języka Francuskiego w Brukseli oraz Stałe Przedstawicielstwo Francji przy UE i francuskie MSZ (2000, 2003).

Jest absolwentem XIII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2005). Zajmuje się działalnością PR w samorządzie terytorialnym. Był Członkiem Zarządu Śląskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Mieszka w Rybniku, pochodzi z Pszowa. Ma 42 lata. Jest żonaty i ma dwie córki.

Ludzie:

Adam Fudali

Adam Fudali

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika