Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Ekonomik i Mechanik na Wyspach Brytyjskich

20.06.2015 11:11 | 0 komentarzy | (q)

Od 8 do 14 czerwca młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Mechanicznych wzięła udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii.

Ekonomik i Mechanik na Wyspach Brytyjskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem program wyjazdu obejmował nie tylko pobyt w Londynie, ale również zwiedzanie uroczych miejsc południowej Anglii. W Brighton niesamowitymi atrakcjami były Akwarium i Pawilon Królewski, a spacer po molo dał wszystkim przedsmak wakacji. Zwiedzono także Windsor, gdzie znajduje się rezydencja królów angielskich oraz Hampton Court ze wspaniałym pałacem i ogrodami. W trakcie wizyty w Oxfordzie można było odczuć  specyficzną atmosferę miasteczka, podziwiać doniosłe kolegia uniwersyteckie i przyglądać się uśmiechniętym studentom w charakterystycznych togach. Z pewnością  nauka daje im wiele satysfakcji.

W Londynie młodzież była dwa dni - zdecydowanie za krótko, aby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca.

Najważniejszym jednak elementem wyjazdu był pobyt u rodzin brytyjskich. Taka forma zakwaterowania daje możliwość poznania innych kultur i zwyczajów, uczy właściwych zachowań,  a także doskonale sprawdza  umiejętności językowe.

Mimo trudów podróży, pobyt w Anglii był dla wszystkich uczestników ekscytującym przeżyciem. Mnóstwo zrobionych zdjęć i zakupione pamiątki będą  o tym przypominać.