Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Siłownia "pod chmurką" w Nędzy jeszcze w wakacje

15.06.2015 13:33 | 0 komentarzy | ż

253.934,31 zł brutto - to najkorzystniejsza oferta jaką złożono w przetargu na utwardzenie miejsc postojowych wraz z kompleksem siłowni zewnętrznych przy ul. Leśnej w Nędzy. Inwestycję zrealizuje firma "Ergobud" z Nędzy.

Siłownia "pod chmurką" w Nędzy jeszcze w wakacje
Plac przy szkole w Nędzy gdzie powstanie silownia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy ul. Leśnej w Nędzy, przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy znajduje się obecnie teren służący mieszkańcom jako parking. - W tej chwili jest tylko utwardzony kruszywem i po większym deszczu zawsze pojawiają się kałuże utrudniające użytkowanie. Chcemy zrobić z tym porządek - mówi wójt Nędzy Anna Iskała.

Projekt zakłada utwardzenie miejsc postojowych oraz wykonanie siłowni zewnętrznych. W części przeznaczonej dla infrastruktury komunikacyjnej zostanie wykonana droga manewrowa parkingu pełniąca równocześnie funkcję pętli autobusowej dla przewozów szkolnych o jezdni jednokierunkowej dwupasowej szerokości 5,50 m o powierzchni 486 m2, a także 31 miejsc postojowych (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych). Pozostała powierzchnia zostanie przeznaczona na tereny zielone.

W części przeznaczonej do rekreacji powstanie siłownia zewnętrzna z 4 urządzeniami (podwójnymi): wyciąg i krzesło, biegacz i orbitrek, prasa i wioślarz oraz surfer i twister. - Tyle na początek, bo planujemy rozbudowę siłowni - tłumaczy wójt Iskała. Dodatkowo wykonany zostanie chodnik, staną też ławeczki.

Wykonawca na realizację będzie miał 55 dni od daty podpisania umowy. Inwestycja powinna być zakończona jeszcze w wakacje.

Teren wokół szkoły w Nędzy wkrótce stanie się sportowo-rekreacyjną wizytówką gminy, bo przy funkcjonującym już kompleksie sportowym "Orlik" oraz oddanym wkrótce do realizacji terenem z siłownią "pod chmurką", na tyłach szkolnej sali gimnastycznej w planach jest też budowa sportowego placu zabaw. - To głównie z myślą o 6-latkach, by przejście z przedszkola do szkoły było dla dzieci jeszcze przyjemniejsze - dodaje wójt.

Zadanie polega na zainstalowaniu urządzeń zabawowo - sportowych, które łączą funkcję placu zabaw z funkcją sportową, sprzyjającą rozwijaniu aktywności sportowej i zmysłu równowagi u dzieci. Podłoże ma zostać wykonane z materiału, który nie powoduje urazów. Gmina czeka jeszcze na dopełnienie ostatnich formalności z Ministerstwem Sportu i Turystyki, które dofinansuje gminną inwestycję.

źródło: UG Nędza