Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Kultura

Mrozu i Bajm na Dniach Miasta w Jastrzębiu-Zdroju

14.06.2015 18:41 | 0 komentarzy | (q)

Barwny korowód mieszkańców miasta, który przeszedł od Miejskiej Biblioteki Publicznej na Stadion Miejski rozpoczął wielkie świętowanie w Jastrzębiu-Zdroju. Mimo 30 stopniowego upału nie zabrakło chętnych, którzy prezentowali się podczas kolorowego przemarszu przez miasto.

Mrozu i Bajm na Dniach Miasta w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Byli to między innymi: jastrzębscy sportowcy, kluby taneczne, orkiestry i przedstawiciele szkół, organizacje pozarządowe. Korowód prowadziła Prezydent Miasta Anna Hetman wraz ze swoimi współpracownikami i przybyłymi przedstawicielami miast partnerskich.

Około godziny 16:30 barwny korowód przy dźwiękach klaksonów i bębnów wesoło wkroczył na Stadion Miejski. Występem punkowego Farben Lehre rozpoczęła się cześć muzyczno-artystyczna obchodów. Pomimo palącego słońca można było posłuchać największych przebojów grupy. Pod sceną fani tego gatunku muzycznego klasycznym pogo pokazali nam próbkę – rodem z  Przystanku Woodstock.

Niesamowite powietrzne ewolucje - Freestyle Motocros i pokazy formacji tanecznych uzupełniły część muzyczną obchodów Dni Jastrzębia-Zdroju.

Na scenie pojawił się Mrozu - „Jak nie my to kto” śpiewały zachwycone, tłumnie zgromadzone, fanki artysty. Po koncercie w ruch poszły smartfony i każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcia ze swoim idolem lub otrzymać autograf.

Ostatnim koncertem sobotnich obchodów był występ legendarnego zespołu Bajm z charyzmatyczną Beatą Kozidrak na czele, która mimo złego samopoczucia porwała wielopokoleniową publiczność do zabawy. Nieśmiertelne i ponadczasowe utwory zespołu, wyśpiewywała z Beatą tłumnie zgromadzona grupa mieszkańców miasta.

Wspaniały pokaz fajerwerków, które rozświetliły jastrzębskie niebo tradycyjnie zakończył pierwszy dzień obchodów Dni Miasta Jastrzębia-Zdroju 2015.

Dzisiaj drugi dzień święta miasta -  na scenie pojawią się między innymi: Margaret, Kabaret Jurki i założony w Olsztynie, grający folk rocka, zespół Enej. Zapraszamy już od godz. 16:30!

Maciej Kanik | nowiny.pl