Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Drony i zdalnie sterowane wozy zawładną strefą

14.06.2015 11:27 | 1 komentarz | mak

Pokazy dronów, wyścigi samochodami sterowanymi pilotem - to tylko niektóre z atrakcji festynu modelarskiego w Rydułtowach.

Drony i zdalnie sterowane wozy zawładną strefą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Taka impreza odbędzie się w Rydułtowach po raz pierwszy. Rydułtowska strefa rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości zamieni się w tor offroadowy i tor driftingowy dla zdalnie sterowanych samochodów oraz w lądowisko dla dronów, czyli bezzałogowych statków latających. - Organizujemy na strefie Hobby fest - festyn modelarski - mówi Krzysztof Kisiel, prezes miejskiej spółki Rydułtowski Park Przedsiębiorczości.

Samochód w nagrodę

Impreza będzie miała kilka odsłon. Po pierwsze - firma z Rybnika, która została partnerem wydarzenia, zaprezentuje modele zdalnie sterowane. - Planujemy między innymi pokaz dronów. Oprócz tego pokazy samochodów na specjalnie przygotowanych torach - zapowiada Krzysztof Kisiel. Po drugie - zawody. - Tutaj nastąpi podział na zawody dla osób, które przyjdą ze swoimi zdalnie sterowanymi samochodami oraz na zawody dla osób, które takich pojazdów nie posiadają. Tym uczestnikom będziemy udostępniali sprzęt naszego partnera. Finalistów wyłonimy na zasadzie eliminacji. Nagrodą będzie zdalnie sterowany pojazd - dodaje prezes.

Oswoić strefę

Impreza nieprzypadkowo zostanie zorganizowana na strefie, która niektórym kojarzy się jako miejsce, gdzie młodzi ludzie szaleją samochodami i motocyklami. - Chcemy oswoić strefę. Mamy nadzieję, że tak przyjazne wydarzenie jak Hobby fest sprawi, że niektórzy zaczną postrzegać ją inaczej. Może festyn spowoduje, że miłośnicy zdalnie sterowanych pojazdów będą spotykać się tam częściej - zaznacza Krzysztof Kisiel.

Festyn odbędzie się 21 czerwca. Początek o godz. 14.00. Atrakcji nie zabraknie aż do późnego wieczora.

(mak)