Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Jutro na Zamku o rodach szlacheckich Ziemi Raciborskiej

08.06.2015 10:27 | 0 komentarzy | ż

Taki tytuł nosi wykład, którego będzie można wysłuchać już 9 czerwca (wtorek) w Zamku Piastowskim w Raciborzu. O szlacheckich familiach opowie Paweł Newerla. Początek godz. 17.00. Wstęp wolny.

Jutro na Zamku o rodach szlacheckich Ziemi Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu pt. "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin", który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej.

Na kolejne spotkania z lokalną historią zapraszamy po wakacyjnej przerwie.

Źródłem finansowania projektu są środki Mniejszości Niemieckiej będące w dyspozycji Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzące z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. żet