Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Jest rekord Polski! Zatańczyli do piosenki Weekendu

07.06.2015 08:47 | 1 komentarz | mak

Uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Wodzisławiu ustanowili rekord Polski we wspólnym tańcu do piosenki zespołu Weekend. - Jest nieziemsko, przepięknie. Dajemy z siebie 100 procent. Od was otrzymujemy 120! - cieszył się wokalista Weekendu, Radosław Liszewski.

Jest rekord Polski! Zatańczyli do piosenki Weekendu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wodzisławskim Centrum Kultury ustanowiono w czwartek rekord Polski. Aż 383 osoby niepełnosprawne (opiekunowie i nauczyciele nie byli wliczani) zatańczyły do piosenki „Ona tańczy dla mnie”, którą zespół Weekend wykonywał na żywo. - Patrzę z tej sceny na tylu fajnych i wspaniałych ludzi. Dobra energia krąży w powietrzu i to jest najpiękniejsze. Dziękuję wam za to - mówił do uczestników imprezy wokalista zespołu Weekend, Radosław Liszewski.

Certyfikat rekordu

Nad prawidłowością bicia rekordu czuwał sędzia, który wręczył organizatorom certyfikat. - Sami uczniowie dokonali wyboru utworu, do którego chcieli ustanawiać rekord. Jednoznacznie określili, że ma to być piosenka „Ona tańczy dla mnie”. To było inspiracją do zaproszenia zespołu Weekend. Widać było żywiołowość naszych dzieci -  zaznacza Beata Rączka, dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu.

Ma pan żonę?

Po koncercie zespół Weekend rozdawał autografy, pozował do zdjęć i odpowiadał na pytania dziennikarzy, w rolę których wcielili się uczniowie placówki. Interesowało ich, ile zespół wydał płyt, gdzie koncertuje, jak nauczyć się tak dobrze tańczyć oraz czy wokalista ma żonę. - Ja też mam pytanie - powiedział do mikrofonu pod koniec jeden z uczestników. - Czy mogę dostać płytę? - wypalił bez ogródek, czym wywołał gromkie brawa. - Przepięknie, przeszliśmy do konkretrów. Zaraz kierowca pójdzie do samochodu i sprawdzi, czy mamy jeszcze płyty - odparł rozbawiony Radosław Liszewski.

Impreza z ustanowieniem rekordu była jednym z punktów XII Tygodnia Obchodów Święta Szkoły, czyli Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu. - Stowarzyszenie „Czyń dobro”, które prężnie działa przy naszej placówce, opracowało projekt i pozyskało z powiatu fundusze na organizację. Wspólnymi siłami, pracą naszych nauczycieli i rodziców, udało się to wszystko osiągnąć - puentuje dyrektor Rączka.

(mak)