Czwartek, 23 stycznia 2020

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Opozycja skarży się wojewodzie

30.05.2015 14:00 | 1 komentarz | ma.w

Piotr Dominiak oprotestował rozstrzygnięcie rady powiatu w sprawie skargi Marka Labusa (chciał wyciągnięcia konsekwencji wobec byłego starosty Adama Hajduka, który na odchodne przyznał dyrektorowi szpitala ponad 38 tys. zł nagrody – red.).

Opozycja skarży się wojewodzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Członek NaM-u skarży się u wojewody śląskiego na radę powiatu za naruszenie statutu. – Moje zastrzeżenie budzi sposób procedowania oraz przygotowanie uchwały – zgłosił wojewodzie śląskiemu. Uważa, że przewodnicząca komisji rewizyjnej Ewa Widera przekroczyła swoje uprawnienia informując szefa rady Adama Wajdę, że jej komisja nie poradzi sobie z badaniem skargi Labusa. Wajda zdecydował, że rozpatrzą ją dwie, połączone komisje.

Dominiak uważa to za niezgodne z trybem rozpatrywania skarg przewidzianym w statucie powiatu. – Projekt uchwały przygotował przewodniczący Wajda, co jest także niezgodne ze statutem – dodał P. Dominiak. Jego zdaniem, rada powiatu podjęła uchwałę przygotowaną przez nieuprawnione podmioty. Były radny miejski i działacz NaM-u obawia się, że w przyszłości rada powiatu będzie działać z naruszeniem statutu.

(ma.w)

Ludzie:

Ewa Widera

Ewa Widera

Radna Powiatu Raciborskiego

Piotr Dominiak

Piotr Dominiak

Prezes Stowarzyszenia ASK