Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2015 [WYNIKI EXIT POLL]

24.05.2015 22:30 | 162 komentarze | żet

Na kandydata PiS Andrzeja Dudę głos miało oddać 52% uprawnionych do głosowania. Na Bronisława Komorowskiego miało zagłosować 48% głosujących.

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2015 [WYNIKI EXIT POLL]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dokładnie o godz. 22.30* TVP 1 podała wyniki exit poll (badanie przeprowadził Ipsos na zlecenie TVP). Wynika z nich, że drugą turę wyborów na Prezydenta RP wygrał Andrzej Duda.

Na kandydata PiS swój głos miało oddać 52% uprawnionych do głosowania. Na urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego miało zagłosować 48% wyborców.

Bronisław Komorowski pogratulował Andrzejowi Dudzie i życzył mu dobrej prezydentury. W swoim przemówieniu wskazał, że zbliżają się kolejne bitwy, w których trzeba będzie powstrzymać falę nienawiści, która ogarnęła Polskę. - Dziękuję wszystkim, którzy uwierzyli, że Polska droga przez wolność jest nadal aktualna, atrakcyjna i potrzeba - powiedział B. Komorowski po ogłoszeniu wyników wyborów.

- Szanowi Państwo, bardzo dziękuję. Dziękuję za to piękne przywitanie, dziękuję Panu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za rywalizacjęw tej kampanii wyborczej, za gratulacje które mi złożył - dziękuję bardzo. Proszę Państwa, przede wszystkim chciałem podziękować Polakom, wszystkim tym, którzy poszli do wyborów i zagłosowali na swojego kandydata (...) Wybory są solą demoracji. Wysoka frekwencja, a chciałbym, żeby była coraz wyższa, demokrację wzmacnia (...) Szczególnie dziękuję tym, którzy zaufali i oddali na mnie głosy, jestem ogromnie wdzięczny. Dziękuję Państwu bardzo - mówił po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów Andrzej Duda. - Ja głęboko wierzę w to, że jesteśmy w naszym kraju w stanie odbudować wspólnotę. Te słowa, które mówiłem w czasie kampanii płynęły z mojego serca (...) Jestem przeświadczony, że razem możemy odbudowywać Polskę (...) To jest wielkie dzieło (...) - mówił, dodając, że jego prezydentura będzie otwarta, oparta na wzajemnym szacunku i życzliwości, co w Polsce trzeba odtworzyć i do czego on będzie chciał się przyczynić.

Wkrótce oficjalne wyniki wyborów.

*Cisza wyborcza została przedłużona o półtorej godziny z powodu zdarzenia, do którego doszło w lokalu wyborczym w miejścowości Kowale, gdzie podczas głosowania zmarła kobieta.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej