Sobota, 17 listopada 2018

imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

RSS

Jubileusz szkoły w Zawadzie

23.05.2015 22:28 | 0 komentarzy | (q)

22 maja Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śl. rozpoczął obchody Jubileuszu 130-lecia szkoły w Zawadzie niezwykłą akademią.

Jubileusz szkoły w Zawadzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W programie artystycznym udział wzięła cała szkoła: zarówno nauczyciele i uczniowie, a także pracownicy szkoły. W ciekawy sposób zaprezentowano historię, specyfikę pracy szkoły, a także jej osiągnięcia. Program artystyczny polegał na konferencji rady pedagogicznej, której tematem było przygotowanie obchodów jubileuszowych w wykonaniu nauczycieli szkoły. Obrady nauczycielskie przeplatane były ciekawymi scenkami tematycznie związanymi z historią szkoły w wykonaniu szkolnego teatru FRYKAS, tańcami szkolnego zespołu tanecznego ISKRY i zespołu regionalnego ZAWADZIANKI w pięknych strojach śląskich. Nie zabrakło też humoru szkolnego i prezentacji innych grup szkolnych przedstawiających scenkę powrotu uczniów z zielonej szkoły, chodzenia z kogutem i życia pierwszoklasistów. Niewątpliwą atrakcją imprezy była obecność szkół partnerskich z tureckiej Alanyi w pięknym regionalnym tańcu i strojach, a także przedstawicieli Ostravy Krasne Pole - szkoły i środowiska.

Szkoła została uhonorowana złotym krzyżem zasługi dla pożarnictwa. Dekoracji sztandaru dokonał druh Jerzy Szkatuła prezesa zarządu powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w asyście druha Jana Czyżaka prezesa zarządu miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej.

Na tę okazję wydana została publikacja książkowa „130 lat szkoły w Zawadzie". Jest to już druga publikacja książkowa wydana przez nauczycieli szkoły. Pierwsza z 2005 roku "Zawada. Dzieje miejscowości i dzieje szkoły".

Impreza jubileuszowa dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach programowania 2007-2013. Przekraczamy granice. Szkoła realizuje mikroprojekt "Rozmaitości kulturalne po obu stronach Odry".

Fot. Fotogawęda/Ewa Gawęda, Janusz Ballarin