środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Solidarność TVP domaga się zakończenia współpracy z Tomaszem Lisem

20.05.2015 10:21 | 15 komentarzy | ż

Solidarność TVP protestuje przeciwko dalszej współpracy z Tomaszem Lisem. To reakcja na poniedziałkową emisję programu "Tomasz Lis na żywo", w którym - jak oceniają związkowcy - doszło do podważenia wiarygodności TVP SA.

Solidarność TVP domaga się zakończenia współpracy z Tomaszem Lisem
Tomasz Lis (fot. Sławek, pl.wikipedia.org, CC BY-SA 2.0)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przesłała do prezesa TVP Juliusza Brauna swój stanowczy protest. - To rażące naruszenie art. 21 Ustawy o radiofonii i telewizji oraz podważenie wiarygodności Telewizji Polskiej - czytamy w liście do prezesa. Sprawa dotyczy cytowania w programie "Tomasz Lis na żywo" fałszywych wpisów na Twitterze, które rzekomo miały być tam umieszczone przez cókę kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy.

- Do dnia dzisiejszego Komisja Zakładowa NSZZ "S" TVP SA starała się unikać oceny naszego produktu, jakim jest program telewizyjny, ale tak drastyczne naruszenie norm etyki dziennikarskiej zmusza nas do postawienia wniosku o natychmiastowe zakończenie współpracy TVP SA z Panem Tomaszem Lisem - napisali związkowcy z telewizyjnej "Solidarności".

Solidarność uprzedza, że brak reakcji na jej apel, będzie oznaczał działanie na szkodę telewizji. - Tu chodzi o wiarygodność firmy, którą Pan reprezentuje.

źródło: ml/solidarnosc.org.pl

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej