Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Komentarze z PiS i PO po debacie. Sobierajski podkreślił spokój A. Dudy, Siedlaczek widział tylko końcowkę

18.05.2015 07:46 | 284 komentarze | ma.w

Czesław Sobierajski (PiS) i Henryk Siedlaczek (PO) nie chcieli wypowiadać się na temat debaty prezydenckiej Bronisław Komorowski - Andrzej Duda. Obaj stronili od komentarza ale z różnych powodów.

Komentarze z PiS i PO po debacie. Sobierajski podkreślił spokój A. Dudy, Siedlaczek widział tylko końcowkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kto wygrał debatę prezydencką (17.05.15)?

Do obu polityków zadzwoniliśmy tuż po zakończeni programu w TVP i Polsacie. Sobierajski stwierdził, że woli nie spieszyć się z taką wypowiedzią. - Trudno żebym nie oglądał ale na komentarz się nie zdecyduję. To wszystko jest jeszcze gorące, emocje siedzą w człowieku. Powiem tylko, że jestem zadowolony z tego jak wypadł Andrzej Duda - oznajmił. Nie krył, że woli uważać na słowa po tym jak wypowiedź europosła Janusza Wojciechowskiego o "klatce dla Komorowskiego" wywołała burzę medialną. - Wszyscy politycy nie powinni nic mówić w ostatnim tygodniu. Róbmy, a nic nie mówmy- stwierdził poseł PiS-u. Sobierajski dodał tylko, że w telewizyjnym występie Andrzeja Dudy podobały mu się spokój i wyważony sposób wypowiedzi, w przeciwieństwie do zachowania Bronisława Komorowskiego. Sobierajski zapowiedział tydzień intensywnej pracy w przekonywaniu mieszkańców swego okręgu wyborczego do głosowania na kandydata PiS. - Wiosła do rąk i pracujemy. Myślę, że jeszcze coś zrobimy w Raciborzu - podkreślił. Nie wykluczył przyjazdu do miasta "Dudabusu". - O takich rzeczach sztab wyborczy informuje nie wcześniej na dwa dni przed wydarzeniem - wyjaśnił poseł.

O wrażenia po debacie Komorowski - Duda spytaliśmy także Henryka Siedlaczka posła z PO, szefa raciborskiej Platformy. Ten przyznał, że widział tylko końcówkę debaty i z tego względu nie chce komentować jej przebiegu ani oceniać kandydatów. Jak wyjaśnił nie oglądał całego telewizyjnego starcia kandydatów na prezydenta, bo późno wrócił do domu po intensywnym dniu zajęć.

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.