Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Uczniowie z Kasprowicza finalistami XII edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego

14.05.2015 15:28 | 0 komentarzy | ż

8 maja 2015 roku w Katowicach Jacek Nitychoruk (uczeń III klasy Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi) oraz Mateusz Ruciński (uczeń I klasy matematyczno-fizycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 1) odebrali dyplomy finalistów XII edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego.

Uczniowie z Kasprowicza finalistami XII edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs, organizowany przez Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego, przeznaczony jest dla klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.Po eliminacjach rejonowych w Rybniku, a następnie zawodach finałowych w Katowicach, uczniowie ZSO Nr 1 w Raciborzu zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W czasie uroczystości dr Tomasz Zgraja z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej wygłosił ciekawy wykład o tematyce zarówno matematycznej jak i historycznej zatytułowany: „O spirali logarytmicznej, Archimedesie przełomu wieków XVII i XVIII i ojcu fizyki matematycznej”.

Ten prestiżowy konkurs, który otwiera laureatom drzwi na wyższe uczelnie nie należy do łatwych. Rozwiązania zadań punktowane są w skali olimpijskiej, zatem tym większe gratulacje dla młodych finalistów.

źródło: ZSO Nr 1 w Raciborzu, oprac. żet