Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Sądny dzień w powiecie raciborskim. Wypadki, zawały, strzelaniny [ZDJĘCIA]

14.05.2015 13:53 | 0 komentarzy | żet

Drugiego dnia rozgrywanych w powiecie raciborskim Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym uczestnicy zawodów mieli do wykonania cztery zadania sprawdzające ich wiedzę, sprawność i szybkość.

Sądny dzień w powiecie raciborskim. Wypadki, zawały, strzelaniny [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zadanie - podczas montażu oświetlenia na Zamku Piastowskim w Raciborzu wypadkowi uległ monter. Pomocy ratownikom medycznym udzielali przybyli na miejsce strażnicy miejscy, a także świadek wypadku. Ratownicy mieli dziesięć minut na zdiagnozowanie obrażeń poszkodowanego, udzielenie mu pierwszej pomocy i zabranie go do szpitala.

Drugie zadanie - ratownicy medyczni musieli wykazać się umiejętnością rozwinięcia strażackiej linii gaśniczej, a następnie skierować strumień wody w pachołki i przewrócić je (ćwiczenie dobrze znane z zawodów ochotniczych straży pożarnych).

Trzecie zadanie - ratownicy otrzymali zgłoszenie o strzelaninie, do której doszło w strzelnicy RAFAKO. Na miejscu interweniowali policjanci, z których jeden został raniony w rękę. Sprawca całego zamieszania z raną postrzałową (kula przeszła na wylot) siedział skuty kajdankami. Ratownicy musieli udzielić pomocy obu rannym mężczyznom.

Czwarte zadanie - w kotłowni budynku przedszkolnego w Krzyżanowicach zasłabł/a mężczyzna/kobieta (pozoranci zmieniali się). Akcję ratunkową utrudniała niewielka przestrzeń działania oraz... astma, na którą chorowała ratowana osoba.


Zobacz również: