Poniedziałek, 25 maja 2020

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

15-lecie Dyzia Gimnazjalisty

08.05.2015 21:50 | 0 komentarzy | OK

Dyziowcem się nie bywa, Dyziowcem się jest i to na całe życie – hasło byłej dziennikarki szkolnej gazetki Zuzanny Maciejak przyświecało uroczystości jubileuszowej, która odbyła się dziś w auli Gimnazjum nr 3 w Raciborzu.

15-lecie Dyzia Gimnazjalisty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Były łzy wzruszenia, dużo śmiechu i niekończące się rozmowy, bo ci, którzy tworzyli „Dyzia Gimnazjalistę” mieli co wspominać. W ciągu 15 lat istnienia ze szkolnej 14-stronicowej gazetki „Dyzio” stał się pogromcą wszystkich lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, bo tam gdzie się pojawiał nie mógł mieć godnej konkurencji. A wszystko za sprawą młodych, zdolnych i przebojowych dziennikarzy, na czele których stali: Aldona Senczkowska, Zuzanna Maciejak, Magdalena Wysocka, Jakub Gruchot, Alina Mika, Agata Lampka, Izabela Kic, Karolina Bętkowska, Barbara Kałuża i Martyna Alker.

Urodzinowy tort w kształcie gazety i życzenia od władz miasta, radnych, nauczycieli i starszych kolegów dziennikarzy Dyziowcy przyjmowali z uśmiechem i deklarowali, że następny  jubileusz już za pięć lat, czego cała redakcja „Nowin Raciborskich” szczerze im życzy.

O Dyzio i Dyziowcach czytaj więcej w najnowszym wydaniu Nowin Raciborskich

OK

Ludzie:

Norbert Mika

Norbert Mika

W swojej karierze pełnił funkcje przewodniczącego rady powiatu, członka zarzadu powiatu oraz dyrektora Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu.