Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

OSP Sudół prosi o błogosławieństwo św. Floriana

03.05.2015 11:31 | 0 komentarzy | ma.w

Dzień Strażaka obchodzą dziś ochotnicy z Raciborza - Sudołu. W pochodzie przeszli do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej. Poświęcono tam lekki wóz bojowy jaki jednostka otrzymała niedawno od samorządu.

OSP Sudół prosi o błogosławieństwo św. Floriana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Licząca blisko 80 członków OSP Sudół ma za sobą rok intensywnej pracy. Tutejsza straż wyjeżdżała do akcji 39 razy - jak mówią miejscowi - najwięcej odkąd działa. W OSP cieszą się, że służbą strażaka zainteresowanych jest wielu młodych z dzielnicy oraz okolic. Działają dwie drużyny młodzieżowe, jedna kobieca. Jednostka ma znakomite tradycje. Jednym z sudolskich strażaków był słynny z długowieczności Alojzy Urbas, zmarły w kwietniu w wieku 103 lat. Tutaj należy Jerzy Parys, były radny miejski i przyszły powiatowy (obejmie mandat w maju).

Udział w mszy i prośba o błogosławieństwo św. Floriana, patrona strażaków, to w Sudole wieloletnia tradycja. W ostatnim czasie jednostka ma sposobność święcić swoje nowe nabytki sprzętowe. Poprzednio był to bojowy jelcz po karoseracji, teraz ksiądz udał się z kropidłem do lekkiego forda, którego ufundował OSP raciborski samorząd.