środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Jacek Nitychoruk laureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

01.05.2015 09:50 | 0 komentarzy | ż

Ostatni etap tych zawodów odbył się w dniach 25-26 kwietnia w Warszawie. Z wymyślnymi zagadkami królowej nauk zmagało się 157 młodych matematyków z 86 szkół z całej Polski, którzy pomyślnie przebrnęli przez wcześniejsze etapy kwalifikacyjne. Już sam udział w finale OMG zapewnia uczniom zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego.

Jacek Nitychoruk laureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jacek Nitychoruk, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ZSO nr 1 w Raciborzu, został laureatem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Jacek, wcześniej dwukrotny laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, był jedynym reprezentantem naszego powiatu w tegorocznych zawodach OMG. - To szczególne osiągnięcie jest konsekwencją ciężkiej pracy i niebywałego talentu ucznia wspieranego przez nauczycieli matematyki ZSO. Jest też zachętą aby wystartować w Olimpiadzie Matematycznej dla licealistów, a może i reprezentować nasz kraj w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, czego z całego serca Jackowi życzymy - mówi jego nauczycielka, Dorota Ciężkowska.

źródło: ZSO Nr 1, oprac. żet