Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Piotr Cybułka jedzie na protest frankowiczów

23.04.2015 08:39 | 11 komentarzy | mak

Radlinianin Piotr Cybułka zachęca frankowiczów, czyli osoby, które mają kredyty we frankach szwajcarskich i czują się oszukane przez banki, do udziału w ogólnopolskiej manifestacji.

Piotr Cybułka jedzie na protest frankowiczów
Przedstawiciele Śląska na manifestacji "Stop bankowemu bezprawiu" (Piotr Cybułka trzeci od prawej).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Manifestacja odbędzie się 25 kwietnia w Warszawie. - Nasz region również powinien mieć liczną reprezentację. Musimy głośno, w sposób widoczny, walczyć o swoje konsumenckie prawa, a w zasadzie o ich respektowanie. Banki, rząd i instytucje państwowe i finansowe zadziałają na naszą korzyść dopiero wtedy, jak na własne oczy zobaczą, że jest nas na tyle dużo, by nas przestać ignorować. Jestem przekonany, że wiemy coraz więcej na ten temat i wiemy jak temu zaradzić - mówi Piotr Cybułka z Radlina, który także należy do grona frankowiczów.

Piotr Cybułka podkreśla, że grono osób, które czują się oszukane przez banki, stale się powiększa i coraz bardziej zdecydowanie zaczyna walczyć o swoje racje. - 22 lutego w centrum Katowic zorganizowana była legalna pikieta zadłużonych w szwajcarskiej walucie. Przyjechało nas wtedy... dokładnie 15 osób. Na przeszło 40 tys. pożyczek hipotecznych w obcej walucie, głównie w CHF, udzielonych przez zagraniczne banki działające na Śląsku - wspomina Piotr Cybyłka. - Ale już na manifestacji „Stop bankowemu bezprawiu!” było nas 5 tysięcy! Z najodleglejszych zakątków Polski - dodaje radlinianin.

Piotr Cybułka apeluje do frankowiczów o organizowanie się zarówno na wyjazd do Warszawy, jak i między sobą, by tworzyć grupy do składania pism do banków w sprawie zmian w umowach, by nie zawierały klauzul niedozwolonych i niezgodnych z polskim i europejskim prawem. - Po otrzymaniu odpowiedzi od banków będziemy w grupach kilkuosobowych występować do sądów za pośrednictwem powiatowych rzeczników praw konsumenckich. Niestety, niska świadomość tego, jak wyjść z tej trudnej sytuacji, jak pokonać niczym nieuzasadniony wstyd przed znajomymi, branie nowych, kolejnych kredytów na spłatę wcześniejszych – to jedynie pogarsza już i tak złe położenie - uważa.

- Służę swoją wiedzą, bazą kontaktów z poszkodowanymi przez banki w naszym regionie, kontaktami ze stowarzyszeniami, prawnikami, osobami i instytucjami, które mogą nam pomóc. Kontakt: piotrcybulka@o2.pl, tel. 606 726 319 - puentuje radlinianin.

(mak)

Ludzie:

Piotr  Cybułka

Piotr Cybułka

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.