środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Wilki i Vavamuffin gwiazdami Dni Rydułtów

14.04.2015 19:41 | 0 komentarzy | mak

Koncert grupy Wilki i występ zespołu Vavamuffin to jedne z atrakcji Dni Rydułtów, które zaplanowano na 29 i 30 sierpnia. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w nieco zmienionej formule.

Wilki i Vavamuffin gwiazdami Dni Rydułtów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Tradycyjnie Dni Rydułtów odbędą się na terenach rekreacyjnych przy ul. Bema. Zmieni się jednak formuła święta miasta. Impreza nadal będzie dwudniowa. Z tą jednak różnicą, że obie gwiazdy wystąpią w sobotę. - Sobota będzie dniem koncertowym - mówi Janina Chlebik-Turek, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury.

Najpierw scenę rozgrzeją trzy zespoły z powiatu wodzisławskiego lub jego okolic. - Zespoły, które są uznane, głównie przez młodsze pokolenie, i cieszą się zasłużoną sławą - dodaje pani dyrektor. Później odbędą się dwa koncerty główne. Jako pierwszy zagra Vavamuffin, później wystąpią Wilki. - Myślę, że wybór tych zespołów usatysfakcjonuje zarówno młodsze, jak i dojrzalsze pokolenie mieszkańców naszego miasta, powiatu i województwa, którzy będą gośćmi Dni Rydułtów - podkreśla Janina Chlebik-Turek.

Drugi dzień święta miasta, czyli niedziela, przybierze szczególnie rodzinny charakter i połączony zostanie z festiwalem stowarzyszeń. Prezentacje stowarzyszeń będą odbywały się do późnego wieczora. Wystąpi też Kapela ze Śląska, zaprezentuje się Orkiestra KWK Rydułtowy-Anna. - W planach są również inne zespoły. Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla dzieci. Tradycyjnie zostaną wręczone nagrody Rydułtowika roku, będzie wesołe miasteczko i stoiska gastronomiczne - wylicza dyrektor RCK.

Z Dniami Rydułtów zbiegnie się wystawa prac artystów z niemieckiego Reken, czyli miasta partnerskiego Rydułtów. Przez miesiąc będzie można oglądać prace artystów w Rydułtowskim Centrum Kultury. Twórcy prac osobiście przyjadą na otwarcie wystawy.

Fot. Karolina Markiewicz–Bielan (oficjalna strona zespołu)

Ludzie:

Janina Chlebik-Turek

Janina Chlebik-Turek

Była Radna Powiatu Wodzisławskiego, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury