środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Kultura

Radlińskie Studio Teatralne zaprezentuje się publiczności

14.04.2015 16:11 | 0 komentarzy | ż

Próbkę twórczości nowego Radlińskiego Studia Teatralnego poznamy w najbliższą niedzielę w przedstawieniu "Fizycy" Friedricha Duerrenmatta.

Radlińskie Studio Teatralne zaprezentuje się publiczności
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W radlińskim Miejskim Ośrodku Kultury powstało Radlińskie Studio Teatralne. Dotychczas, konkretnie od 2002 roku, funkcjonowało pod nazwą Saloniku Słowa i Muzyki, jednak - jak podkreśla twórca i główny animator przedsięwzięcia Janusz Majewski, nadszedł czas na zmiany, związane również ze zmieniającą się formułą przedstawień w radlińskim ośrodku.

- Salonik Słowa i Muzyki założony został w 2002r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie z siedzibą w Świetlicy w Głożynach. Do tej pory zrealizował 26 premier, pokazując szeroką gamę stylistyczną, od teatru poezji, kabaretu, sceny plenerowej, małych form teatralnych, monodramu aż po pełnospektaklowe. Przez szereg lat był formacja teatru kameralnego, jednakże ambicje repertuarowe oraz interpretacyjne zachęciły nas do zmiany nazwy na Radlińskie Studio Teatralne -  tłumaczy Janusz Majewski, reżyser teatralny i animator grup teatralny z radlińskiego MOK-u, dodając przy tym, że obecna nazwa jest bardziej reprezentacyjna ale i mobilizująca do większej odpowiedzialności za poziom spektakli.

Pierwszą próbkę twórczości nowego Radlińskiego Studia Teatralnego będziemy mogli podziwiać już w nadchodzącą niedzielę, kiedy to na scenie radlińskiego MOK-u wystawiać będzie przedstawienie "Fizycy" Friedricha Duerrenmatta.

Obecny skład wykonawców; Anna Kędzia, Daria Macha,Weronika Macha, Monika Pander, Anna Gembalczyk, Ziemowit Skaba, Patryk Groborz, Adrian Winniczuk, Mikołaj Czogalik; kostiumy i scenografia - Wiesława Sobczak Skaba; reżyseria – Janusz Majewski.

źródło: UM Radlin, fot. M. Kuczera-Rok, www.mok.radlin.pl