Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Kultura

Koncert młodych instrumentalistów w Rybniku-Chwałowicach [ZAPOWIEDŹ]

14.04.2015 09:53 | 0 komentarzy | ż

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na Koncert Laureatów XVI Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Muzyki Instrumentalnej, który odbędzie się w piątek 17 kwietnia o godz. 18.00.

Koncert młodych instrumentalistów w Rybniku-Chwałowicach [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

10 kwietnia w Domu Kultury Chwałowice odbyły się przesłuchania konkursowe, w których wzięło udział kilkudziesięciu młodych i bardzo młodych wykonawców, uczniów ognisk, szkół muzycznych, stowarzyszeń, towarzystw i innych placówek kształcenia artystycznego w poszczególnych grupach wiekowych i kategoriach instrumentalnych z całego niemalże województwa śląskiego i nie tylko. Liczną grupę stanowili uczniowie szkoły z czeskiego Hulczyna.

W koncercie laureatów wystąpią wszyscy wyróżnieni i nagrodzeni artyści reprezentujący szkoły muzyczne w grupie wiekowej do 10 lat i w grupie wiekowej 11-15 lat, ponadto duety, zespoły oraz młodzi artyści reprezentujący pozostałe placówki artystyczne, biorące udział w Festiwalu. Na pewno wystąpi Osobowość Festiwalu - Hana Koskova z ZUS w Hlucinie, laureatka, przyznanego przez festiwalowe jury, Wyróżnienia Specjalnego.

Na scenie zaprezentują się również w ambitnym repertuarze pozostali laureaci Wyróżnień: Orkiestra (ZUS Hlucin), Duet słowno - muzyczny (PSM Wodzisław Śląski), Hanna Jończyk (JPOSM Częstochowa), Duet fortepianowy: Gabriela Cichy i Zuzanna Kania (PSM Filia Wisła), Mateusz Zawioła (Tarnowskie Góry), Viktorie Kadlecova (Hlucin), Trio fletowe (PSM Wodzisław Śląski), Mariusz Podżorski (PSM Filia Wisła), „TONIKA” (MDK Rybnik), Maksymilian Kołek (PSM Wodzisław Śląski), Duet: Hana Kosková i Tereza Dostálová (Hlucin), Kwartet fletów prostych (Hlucin), Dorota Kuźnik (SEAOM Pszczyna), Maria Widera (SOM Chorzów), Kwartet jazzowy (PSM Chorzów), Matylda Kołek (PSM Wodzisław Śląski), Trio fortepianowe (PSM Wodzisław Śląski), Duet fortepianowy (Dorota Kuźnik i Julian Solik (SEAOM Pszczyna).

Festiwal ma na celu promowanie i upowszechnianie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do muzykowania, uwrażliwienie słuchaczy na odbiór „żywej muzyki”, podniesienie poziomu nauczania w placówkach upowszechniania kultury muzycznej, nawiązanie współpracy pomiędzy placówkami kształcenia artystycznego oraz promowanie młodych talentów muzycznych.

Festiwal współorganizowany jest ze Stowarzyszeniem Ognisk Muzycznych w Rybniku www.somrybnik.pl. Wstęp wolny.

źródło: DK Chwałowice, oprac. żet