Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Nikola Jureczko z Ekonomika laureatką w ogólnopolskim konkursie podatkowym

11.04.2015 22:21 | 0 komentarzy | (q)

10 kwietnia 2015 roku w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się ogólnopolski finał Konkursu organizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Nikola Jureczko z Ekonomika laureatką w ogólnopolskim konkursie podatkowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W finale Nikola Jureczko, uczennica III klasy Technikum Ekonomicznego w Raciborzu im. księżnej Eufemii Raciborskiej, zdobyła ósme miejsce oraz tytuł laureata.

W zeszłym miesiącu Nikola zajęła drugie miejsce w naszym województwie w tym konkursie. Konkurs tak jak poprzedni finał wojewódzki składał się z dwóch etapów: testu wielokrotnego wyboru oraz egzaminu ustnego przed kilkuosobową komisją, w której zasiadali doradcy podatkowi reprezentujący Regionalne Izby Doradców. Nikola wykazała się biegłą znajomością ustaw podatkowych i rozporządzeń: o doradztwie podatkowym, o podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej.

„Żałuję że nie udało się wygrać, ale przynajmniej mam o co walczyć w przyszłym roku. W przyszłym roku na pewno tu wrócę” - z uśmiechem na ustach stwierdza laureatka. Z takim zapałem możemy być pewni, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy.