Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Epidemia na Śląsku:

Labirynt miał być salą fitness... Ale nikt go nie chce

11.04.2015 12:08 | 1 komentarz | ma.w

Przyszłość legendarnego lokalu rozrywkowego z lat 90. przewinęła się już przez sesję rady miasta. Tym razem więcej szczegółów na ten temat, bo prezydent Mirosław Lenk pisemnie odpowiedział radnej Zuzannie Tomaszewskiej.

Labirynt miał być salą fitness... Ale nikt go nie chce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pytała ona włodarza co RCK zamierza zrobić z wyremontowanymi pomieszczeniami. Mówiło się, że zajmą je grupy amatorskiego ruchu artystycznego, a dyrektor Janinie Wystub marzyła się kulturalna restauracja z koncertami na żywo. Od zakończenia remontu obiektu w połowie października 2013 roku nie ma jednak postępu w tych zamiarach.

Próbowano Labirynt wynająć. – Zainteresowanie wykazał Cezary Promis zamierzając uruchomić w tym miejscu fitness club – informuje Mirosław Lenk. Niestety, pomysł upadł, bo w lokalu zaczęły pękać tynki. Usterki w postaci likwidacji głuchych tynków i spękań trzeba było naprawić. Po powtórnym remoncie, późną jesienią ubiegłego roku znów można było do Labiryntu wpuścić ludzi. Urządzono tu wystawę kanarków i ptaków egzotycznych.

Ponownie ogłoszono ofertę na wynajem Labiryntu. – Zainteresowanie wykazały dwa podmioty, jednakże po obejrzeniu pomieszczeń zrezygnowały – podsumowuje włodarz Raciborza.

(m)

Ludzie:

Janina Wystub

Janina Wystub

Była dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty