Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Ile zapłacimy za utrzymanie ścieżek rowerowych na wałach?

01.01.1970 01:00 | 0 komentarzy | żet

Dla wielu raciborzan sezon rowerowy dopiero nadchodzi. W ciągu najbliższych tygodni coraz więcej mieszkańców naszego miasta będzie korzystać ze ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych. Z myślą o nich w ratuszu najpierw ogłoszono, a teraz rozstrzygnięto przetarg na utrzymanie infrastruktury.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Władze Raciborza rozstrzygnęły przetarg na "Utrzymanie ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych rzeki Odry na terenie miasta Racibórz". Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. koszenie skarp wałów, skrajni trasy rowerowej, piaskowanie szczelin pomiędzy kostkami brukowymi, przeprowadzenie oprysku chemicznego po obu stronach ścieżki rowerowej oraz okresowe uporządkowanie i utrzymanie czystości na ścieżkach.

W postępowanie przetargowym wzięło udział sześć firm, jednak najkorzystniejszą okazała się oferta MENTRANSU z Rudzicy, które zdecydowała się podjąć realizacji zamówienia za niewiele ponad 23 tys. zł.

Głównym kryterium decydującym o wyborze wykonawcy była cena usługi (95%), choć w ratuszu wzięto również pod uwagę termin płatności (5%).

MENTRANS będzie odpowiedzialny za utrzymanie ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych do 27 listopada.

(ż)