Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Biskup Opolski Andrzej Czaja odwiedził szkołę katolicką w Raciborzu Sudole

07.04.2015 09:44 | 1 komentarz | ma.w

Duchowny został powitany w placówce śpiewem i kwiatami. Obejrzał w jakich salach uczą się miejscowe dzieci. Był pod wrażeniem, że szkoła tak prężnie się rozwija.

Biskup Opolski Andrzej Czaja odwiedził szkołę katolicką w Raciborzu Sudole
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto zlikwidowało "szóstkę" decyzją rady w poprzedniej kadencji. Obiekt w Sudole przejęło stowarzyszenie mieszkańców. Utworzyło w nim przedszkole i podstawówkę. To niepubliczna szkoła katolicka, której patronem jest św. Jan Paweł II.

Na spotkaniu w szkole obecni byli także prezydent raciborza Mirosław Lenk oraz starosta raciborski Ryszard Winiarski.

Z racji, że wizyta wypadła w lany poniedziałek biskup urządził mały śmingus dyngus uczennicom i kadrze pedagogicznej, pryskając je perfumem. Dzieci dostały od opolskiego ordynariusza obrazki z jego pozdrowieniem i modlitwą.

Gościowi pokazano sale dydaktyczne gdzie naucza się religii, języków i matematyki oraz informatyki. Biskup Andrzej Czaja życzył miejscowym dalszego rozwoju. Obecny na spotkaniu prezydent miasta Mirosław Lenk przyznał że nie wierzył początkowo w powodzenie katolickiej szkoły. - Przekonał mnie proboszcz Józef Przywara. Nauczył mnie w tym względzie wiele pokory - uważa włodarz.

Biskup interesował się ile dzieci uczy się w placówce i otrzymał zapewnienie, że z kolejnym nowym rokiem jest ich coraz więcej, a przyszły rok szkolny będzie pod tym względem rekordowy.

Placówkę czekają remonty w tym roku. Najważniejsza jest modernizacja korytarza.

 

Ludzie:

Andrzej  Czaja

Andrzej Czaja

Biskup diecezjalny opolski.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski