Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Od 13 kwietnia nowe ceny na Zamku Piastowskim w Raciborzu

02.04.2015 14:41 | 0 komentarzy | ż

- Od poniedziałku 13 kwietnia 2015 r. zaczną obowiązywać nowe ceny wstępu na zamek – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji. Od tego dnia bilet wstępu będzie kosztował 5 zł, bilet ulgowy (dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów) 3 zł, natomiast dla dzieci do lat 6 – wstęp darmowy, wolny – jak dotychczas.

Od 13 kwietnia nowe ceny na Zamku Piastowskim w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W cenniku pojawi się również nowa pozycja – bilet wstępu dla grup z przewodnikiem specjalistą (historyk, fizyk, tłumacz itp.) 80 zł. To spełnienie życzenia niektórych grup, które chcą być oprowadzane przez konkretną osobę lub usłyszeć informację o zamku w języku obcym, a Zamek winien w takim przypadku zatrudnić  tłumacza. Tradycyjnie, pracownicy punktu informacji turystycznej oprowadzają gości po zamku również w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim i nie trzeba wtedy wnosić  dodatkowej opłaty.

Zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu wstęp nieodpłatny przysługuje w czasie ferii zimowych w województwie śląskim, każdemu w godzinach otwarcia punktu informacji turystycznej na zamku, po zakończeniu każdej imprezy, odbywającej się w sali konferencyjnej, każdemu, pod warunkiem uczestnictwa w tej imprezie i w godzinach otwarcia punktu it oraz każdej osobie w dniu jej urodzin.

Można również nieodpłatnie zobaczyć zamek przy okazji każdego wernisażu a także podczas dni otwartych funduszy europejskich (w tym roku będzie to dzień 9 maja – sobota – święto subregionu).

Szczegóły na stronie www.zamekpiastowski.pl

źródło: zamekpiastowski.pl