Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Anna Ronin chce, żeby miasto kupiło byłą strzelnicę wopistów

01.04.2015 11:09 | 1 komentarz | ma.w, ż

Los byłej strzelnicy wojskowej przy Głubczyckiej zaintrygował radną Annę Ronin z Mniejszości Niemieckiej. Widzi tam miejsce dla sportów ekstremalnych i sugeruje aby magistrat przejął obiekt, tworząc zeń atrakcję dla miłośników emocji.

Anna Ronin chce, żeby miasto kupiło byłą strzelnicę wopistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysł Anny Ronin nie znalazł jednak aprobaty prezydenta Mirosława Lenka<Mirosław Lenk>. Odpowiedział radnej, że stara strzelnica to obecnie własność prywatna (sprzedana przez wojskową agencję w 2010 r.) i samorząd nie ma w planie jej przejęcia. Decydują względy finansowe.

– Priorytetem jest dla nas modernizacja i rozbudowa infrastruktury OSiR,  w tym skejtparku – wyjaśnił włodarz Raciborza.


Była strzelnica znajduje się około 300 metrów za cmentarzem przy ul. Głubczyckiej w Raciborzu. Do dziś zachowały się tam pełniące rolę kulochwytów obwałowania, betonowo-drewniane konstrukcje będące składową stanowisk strzeleckich oraz elementy "małpiego gaju": drewniane przeszkody i służące biegom sprawnościowym stare opony. Niegdyś korzystali z niej żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza. Obecnie funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu (formacji, która przejęła schedę po jednostce WOP w Raciborzu) korzystają już wyłącznie z krytej strzelnicy na terenie jednostki. W dołączonej do artykułu galerii zdjęcia strzelnicy wykonane wiosną ubiegłego roku.

 

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.