Poniedziałek, 27 stycznia 2020

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

OSP Markowice będą się bić o nowy wóz bojowy

25.03.2015 18:01 | 0 komentarzy | ma.w

Jako jedyna Ochotnicza Straż Pożarna z Raciborza, jednostka markowicka ma szansę na pozyskanie dotacji unijnej na zakup ciężkiego wozu bojowego.

OSP Markowice będą się bić o nowy wóz bojowy
Na zdjęciu Roland Kotula - prezes OSP Markowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O szansach strażaków poinformował na marcowej sesji prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Wspólnie ze środowiskiem miejskich OSP magistrat zamierza konkurować o dotacje na sfinansowanie zakupu śednich i ciężkich strażackich wozów bojowych.

Początkowo liczono, że Unia Europejska przeznaczy na ten cel znacznie wyższe środki. Ostatecznie do podziału są 2 mln EURO. Aby ocenić szanse jednostek ochotniczych na pozyskanie dotacji, odbyło się w magistracie spotkanie z udziałem komendanta zawodowej straży Jana Pawnika i przedstawiciela komendy głównej Państwowej Straży Pożarnej Piotra Buka.

RPO dla Śląska przewiduje doposażenie OSP w samochody ciężkie. Pieniędzy wystarczy na 9-10 samochodów dla województwa. - Konkurencja będzie duża, szanse mają ci, którzy wyłożą własne środki. Jedyną OSP w Raciborzu, która spełnia te warunki jest straż z Markowic - powiedział radnym prezydent Mirosław Lenk.

 

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.