środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Były kandydat na wójta kierowcą... gminnej ciężarówki

25.03.2015 12:55 | 9 komentarzy | art

Jerzy Glenc, który kandydował w listopadowych wyborach na wójta otrzymał etat w gminnej brygadzie gospodarczej. Jako kierowca samochodu ciężarowego.

Były kandydat na wójta kierowcą... gminnej ciężarówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jerzy Glenc, który jest emerytowanym strażakiem pracował już na samorządowej posadzie. Zajmował stanowisko podinspektora ds. przeciwpożarowych. Niemal równo rok temu, w marcu zwolnił się jednak z urzędu, co wywołało spekulacje, że zamierza kandydować w nadchodzących wyborach. I rzeczywiście Glenc był pierwszą osobą, która potwierdziła chęć ubiegania się o stanowisko wójta. Co prawda podczas wyborczego plebiscytu otrzymał trzeci wynik i nie wszedł do drugiej tury, ale uzyskał całkiem przyzwoite poparcie. W  decydującym starciu pomiędzy ówczesnym wójtem Piotrem Oślizło a pretendentem Danielem Jakubczykiem poparł tego drugiego.

Poprzedni kierowca się zwolnił

Nie brakowało wtedy głosów, że Jakubczyk obiecał mu za poparcie stanowisko w urzędzie. Jakubczyk zaprzeczał. Teraz przyjął jednak Glenca do pracy. Tyle, że nie na stanowisko urzędnicze jakie Glenc zajmował wcześniej, a na stanowisko obsługi w brygadzie komunalnej, a więc o znacznie mniejszym znaczeniu. Jak wyjaśniają w urzędzie gminy w brygadzie powstał wakat, bo z końcem grudnia ubiegłego roku dotychczasowy kierowca samochodu ciężarowego złożył wypowiedzenie.  - Chęć zatrudnienia na wolne stanowisko wykazały w sumie dwie osoby. Po przedstawieniu zakresu czynności oraz proponowanego uposażenia, jedna osoba zrezygnowała. Pozostał pan Jerzy Glenc, posiadający niezbędne kwalifikacje i uprawnienia, m.in. do kierowania samochodem ciężarowym z przyczepą, obsługi i eksploatacji piły spalinowej oraz aktualną kartę kierowcy i badania psychologiczne – wylicza Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach, dodając, że Glenc ma również przeszkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zawsze chętny do pracy

Zdaniem urzędników na korzyść Jerzego Glenca przemawiało również to, że jako czynny i zaangażowany strażak–ochotnik cieszy się powszechnym zaufaniem w środowisku gminy. - To człowiek, któremu chce się pracować. Stąd decyzja wójta o zatrudnieniu pana Jerzego Glenca na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego – podkreśla Langrzyk. Sam Jerzy Glenc pytany o komentarze, sugerujące że pracuje teraz dzięki poparciu jakiego udzielił obecnemu wójtowi kwituje uśmiechem. - Poparcie za stanowisko kierowcy ciężarówki? Po prostu dość nieoczekiwanie pojawiło się wolne stanowisko. A że jako emerytowany strażak mam prawo jazdy na ciężarówkę, a w domu siedzieć i nic nie robić nie chcę, bo mam jeszcze chęć do pracy, to zgłosiłem się na wolne stanowisko – odpowiada. Ta chęć do pracy przynosi mu też niekiedy kłopoty. Przypomnijmy, że Glenc jest gminnym komendantem Związku OSP RP, a także prezesem OSP Rogów, której strażacy wycięli bez odpowiednich zezwoleń 200 drzew w parku Dąbki. Wycinka była związana z porządkowaniem parku, a strażaków o pomoc poprosiła rada sołecka Rogowa. Sprawa nadal znajduje się w prokuraturze.

(art)